אחרי הפגנת הענק: דף המסרים של נתניהו לשרים

לשכת ראש הממשלה הפיצה היום דף מסרים חדש לחברי הקואליציה ולשרים, בו הנחיות כיצד להתראיין בנוגע לגל המחאה השוטף את הארץ. המתראיינים הונחו להגיד כי "רה"מ ימשיך להתנהל באחריות כפי שנהג עד כה", וכי "אסור לעשות צעדים חפוזים ופופוליסטיים שעלולים לדרדר את ישראל למצב של פשיטת רגל ואבטלה המונית"

דף המסרים החדש של נתניהו (חדשות 2)

לשכת ראש הממשלה ממשיכה לתדרך את השרים ואת חברי הכנסת המופיעים בתקשורת, אחרי המחאה אתמול. בדף המסרים שהופץ היום, והגיע לידי חדשות 2, נכתב כי ראש הממשלה "ימשיך להתנהל באחריות כפי שנהג עד כה".

עוד נכתב בדף המסרים, כי אסור לעשות צעדים חפוזים ופופוליסטים שעלולים לדרדר את ישראל למצב של פשיטת רגל ואבטלה המונית, כפי שאירע במספר מדינות באירופה.

רשימת המסרים המלאה:

• מהלכי הממשלה הם שהביאו עד עתה לצמיחה הכלכלית ורמת האבטלה הנמוכה ביותר ב-30 השנה האחרונות.

• הממשלה ערה וקשובה לקשיים האמיתיים של יוקר המחייה בישראל. יש עיוותים במשק שהשתרשו במשך שנים רבות.

• ראש הממשלה מינה צוות שרים ומומחים שיגבש תכנית כלכלית. הצוות יפעל גם במתכונת שולחן עגול ויזמן אליו נציגים מכל הקבוצות והמגזרים.

• הממשלה תערוך שינויים בסדרי העדיפויות ותבצע את התיקונים הנדרשים, וזאת תוך גילוי אחריות ושיקול דעת.

• רה"מ ימשיך להתנהל באחריות כפי שנהג עד כה.

• אסור לעשות צעדים חפוזים ופופוליסטים שעלולים לדרדר את ישראל למצב של פשיטת רגל ואבטלה המונית, כפי שאירע במסר מדינות באירופה.

• הוועדה לבחינת הריכוזיות במשק פועלת כבר מספר חודשים ומטרתה להגיש עד סוף אוגוסט מסקנות לרה"מ, על מנת להביא להגברת התחרותיות וירידת מחירים.

לפני שבועיים: "כך תנהגו בריאיונות על משבר הדיור"

לפני שבועיים העביר נתניהו העביר לחברי סיעתו את דף המסרים הקודם, עם כללים כיצד עליהם לנהוג בעת ריאיון על משבר הדיור בישראל - עם התרחבות המחאה. בראש הממשלה אמר אז בישיבת הסיעה כי, "אנו עובדים במספר מישורים על מנת לפתור את מצוקת הדיור. החקיקה והרפורמות שהממשלה מקדמת יניבו פירות כבר בזמן הקרוב".

בין השאר, הדריך נתניהו את אנשיו בדף המסרים להגיד ש"בתקופת קדימה הגבילו את הבנייה במרכז הארץ". ראש הממשלה מבקש להדגיש כי בתקופת קדימה נעצרה הבנייה במרכז הארץ, מה שהביא לנסיקת מחירי הנדל"ן.

סעיף נוסף שמופיע במסמך: "כמו שראש הממשלה טיפל בשריפות עם ה'סופרטנקר' וטייסת הכיבוי, כך הוא גם מטפל במשבר הדיור". כך גם נכתב: "ממשלת ישראל פועלת לבניית רבבות דירות במהלך השנתיים הקרובות".

אתמול השתתפו כ-150 אלף בני אדם בהפגנות מחאה גדולות ברחבי הארץ, כשהגדולה בהן הייתה בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת