מדוע פורק מאהל המחאה בבית שאן?

אנשי מאהל המחאה בבית שאן קיבלו אישור להקים אוהלים במרכז העיר על מנת להביע את מחאתם על מצוקת הדיור. אלא שלטענתם המאהל פורק בהוראה אישית של ראש העיר, בטענה כי מדובר במחאה פוליטית אישית נגדו. "נקים המאהל שוב, לא יסתמו לנו פיות", מבטיחים המוחים. העירייה: "ההפגנה מובלת ע"י גורמים פוליטיים מקומיים"

בית שאן נגד מחאת הדיור? לראשונה מאז פרוץ גל המחאה ברחבי הארץ, הורה ראש עירייה לסגור את מאהל המחאה שהוקם בעירו - וזאת בטענה כי המוחים בעיר עושים זאת מטעמים פוליטיים מקומיים, ולא מתוך רצון למחות נגד מצוקת הדיור.

במהלך השבוע הקימו עשרות מתושבי בית שאן מאהל מחאה במרכז העיר, בבקשה לטענתם למחות על מצוקת הדיור במדינה, ולהזדהות עם גל המחאה במדינה כולה. "קיבלנו אישור מהמשטרה לשהות במקום חודש ימים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט ליאת זוהר, אחת מתושבות מאהל המחאה. "אבל כעבור כמה ימים הוציא ראש העיר מכתב לפינוי המאהל בשמו. הוא אומר שזה משהו אישי או פוליטי נגדו".

בהתאם לצו שהוציא ראש העיר ג'קי לוי, פורק מאהל המחאה ומאז לא הוקם פעם נוספת. "לא נותנים לנו להיות חלק מהמדינה", טוענת זוהר. "זאת מחאה נגד הדיור הארצי, ואנחנו חלק מהמדינה הזאת. ראשי העיר תומכים במאבק, אבל כאן אצלנו טוען ראש העיר שזה משהו פוליטי. אני פונה אליו ואומרת לו: שלב עמנו ידיים. אבל הוא מנצל את הסמכות שלו נגדנו".

"לא יסתמו לנו יותר פיות"

בעקבות המהלך, מתכננים המוחים לשוב ולהקים מאהל במרכז העיר. "לא יסתמו לנו יותר פיות. אנחנו לא מוותרים, לא נכנעים וכל ניסיון של ראש עיר לסכל את המעשים שלנו - רק יעצים ויחזק את המאהל".

מעיריית בית שאן נמסר בתגובה לידיעה: "עיריית בית שאן תומכת במאבק ובמחאה הנוגעת למחירי הדיור. העירייה תאפשר הקמת מאהל מחאה באתר חלופי בעיר. יחד עם זאת אנו מבקשים להדגיש כי לצערנו ההפגנה בבית שאן מובלת ע"י גורמים פוליטיים מקומיים ואינה קשורה למחאה הציבורית הקיימת בערים רבות ברחבי הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק