רה"מ מתרברב לפני 4 חודשים: "אין מחאה"

בסוף חודש מרס, במהלך משדר מיוחד של חדשות 2 ו"יוטיוב", התרברב רה"מ נתניהו כשנשאל על גלי המחאה הפוקדים את מדינות האזור. "רק במדינה אחת אין מחאה - וזו ישראל", הוא אמר אז בראיון לדנה ויס. "מדינה מפותחת, משגשגת, כולם שווים בפני החוק, בגלל שיש לה חברה חזקה". היום, נחשב הקטע הזה ללהיט הגדול במאהל המחאה

המפגינים במאהל המחאה בתל אביב מוכיחים כי גם הם עשו שיעורי בית: עם כניסתנו לשבוע השלישי של גל המחאה נגד מדיניות הממשלה, אחרי שחיפשו בנאומים ובהתבטאויות - הצליחו המפגינים למצוא קטע מראיון שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו רק לאחרונה בו הוא "מתרברב" בעובדה שמדינת ישראל היא המדינה היחידה באזור בה האדמה לא רועדת. בימים האחרונים הוא משודר שוב ושוב במאהל המחאה, ללא הפסקה.

בקטע המדובר, שלקוח מתוך הראיון הבלעדי שהעניק ראש הממשלה לדנה ויס במשדר המיוחד של חדשות ערוץ 2 ו"יוטיוב" בדיוק לפני ארבעה חודשים, מתועד נתניהו אומר: "יש רק מדינה אחת במזרח התיכון שאין בה מהמורות, אין מחאה. זאת ישראל. כי אנחנו הדמוקרטיה האמיתית היחידה".

"חברה חזקה"

"תראו את האדמה רועדת בכל מקום: ממערב הודו עד מיצרי גיברלטר. הכל רועד", אומר נתניהו בקטע. "אנחנו המקום היציב היחיד, המדינה היציבה היחידה. זוהי הדמוקרטיה הישראלית: מדינה מפותחת, מדינה משגשגת, כולם שווים תחת החוק, יש לה צבא חזק, בגלל שיש לה חברה חזקה".

גם אתמול, במהלך הפגנת המחאה הגדולה ברחובות תל אביב, "כיכב" הקטע על גבי המסכים שהוצבו במקום. מרבית העוברים והשבים לא האמינו למראה עיניהם כשהביטו בו. ארבעה חודשים אחרי, נראה שגם לישראל הגיעו רוחות המחאה המנשבות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק