נתניהו הקים צוות להורדת יוקר המחייה

ההמונים גדשו אמש את רחובות ישראל, וראש הממשלה לא יכול להתעלם. הבוקר הודיע נתניהו על הקמת צוות מיוחד לבחינת הורדת יוקר המחייה עבור מעמד הביניים. עדיין לא ברור מי יאייש את הצוות. במקביל, שרי הליכוד תוקפים: "אי אפשר להסוות את המהלך הפוליטי של ההפגנה", אמר בני בגין, "מי שקורא 'ביבי הביתה' מוכיח זאת"

תגובה ראשונה של ראש הממשלה בעקבות הפגנת המחאה ההמונית אמש: נתניהו הודיע על הקמת צוות להורדת יוקר המחייה של מעמד הביניים. הצוות יורכב משרים ואנשים מקצוע, אולם בשלב זה טרם נקבע מי יאייש את הוועדה.

ראש הממשלה אמר את הדברים בישיבת פורום שרי הליכוד, שהתכנס הבוקר לפני ישיבת הממשלה. בישיבה חזרו השרים על טענת נתניהו, לפיה המחאה החברתית היא פוליטית. השר בני בגין אמר: "אי אפשר להסוות את המהלך הפוליטי של ההפגנה. תקראו את העיתונים - מי שקורא 'ביבי הביתה' מוכיח שזה פוליטי".

השר מיכאל איתן שב ואמר שמדובר במצוקה אמיתית, שהמחאה לא פוליטית ודרושה הידברות עם נציגי המאבק. נתניהו השיב לאיתן ואמר שזו בדיוק מטרת הצוות.

שר האוצר שטייניץ אמר ש"הממשלה הוכיחה בפועל על שינוי סדר העדיפויות והעברת כספים לחינוך. אנחנו חייבים לשמור גם על אחריות, אחרת בקלות נידרדר למשבר כמו בספרד או ביוון".

ישראל כץ: "המסר הובן ונקלט"

מאידך, השר ישראל כץ אמר הבוקר כי הממשלה תהיה קשובה ותביא תכניות שמטרתן פתרון מצוקת הדיור. "המסר הובן ונקלט", אמר שר התחבורה בראיון לקול ישראל. עם זאת, כץ הדגיש בדבריו כי הממשלה לא תסכן את היציבות הכלכלית. "צריך לנקוט בצעדים", אמר השר כץ, "אך אסור לגלוש לאנרכיה".

ח"כ אופיר אקוניס אמר כבר אתמול כי ייתכנו צעדים בנושא מחיר הדלק. אקוניס השתתף ב"שבתרבות" ואמר כי "הממשלה קשובה לרחשי הציבור. ראש הממשלה מגבש שורה של צעדים שיקלו על המעמד הבינוני שנושא ברוב הנטל של המסים העקיפים. כרגע נבחנים צעדים להוזלה במחירי החשמל והדלק ולא מן הנמנע כי תיבחן הפחתת מסים משמעותית".

"הממשלה קשובה לרחשי לב הציבור", אמר אקוניס בשיחה עם "גלובס". "אנו שומעים את הזעקה של מעמד הביניים. זה כבר לא רק הדיור. הזעקה עכשיו היא של כולם, של אנשים עובדים. רה"מ יודיע בימים הקרובים על הקמת צוות שיבחן את כל ההיבטים של הפחתת נטל המס על מעמד הביניים. הצוות יורכב מאנשי מקצוע ובין הנושאים שייבחנו - הורדת המסים העקיפים דוגמת הפחתת המס על הבלו, שהוא זה שמביא לעליית מחירי הדלק והחשמל. תיבחן גם הפחתת מכסים על מוצרי ייבוא, ותיבחן האפשרות להקל על אימהות עובדות. רוב הכסף של אימהות עובדות הולך למטפלות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק