הבוקר: פעילי שמאל השתלטו על קומה בבורסה בתל אביב

אנשי "השמאל הלאומי" פשטו הבוקר על מרכז הסחר בניירות ערך ברחוב אחד העם, השתלטו על אחת מקומות המבנה וחסמו את הכניסה לעובדיו. שוטרים שהגיעו למקום פינו אותם כעבור זמן קצר, מבלי שאיש מהם נעצר. "הבורסה בלעה לתוכה את כל הצמיחה הכלכלית", הסבירו שם

לא מעט מפגני מחאה ישטפו במהלך היום את הארץ, אבל מי שהשכימו קום ומחו כבר בשעות הבוקר הם פעילי תנועת "השמאל הלאומי" - שהתבצרו בקומה העליונה של בניין הבורסה לניירות ערך ברחוב אחד העם שבתל אביב. במקביל, חסמו חבריהם את מבואות המתחם בניסיון למנוע מעובדי הבורסה להיכנס פנימה.

בשבוע שעבר נקטו אנשי "השמאל הלאומי" צעד מחאה דומה, כשהתבצרו בתוך בניין נטוש בשדרות רוטשילד בתל אביב, סמוך מאוד למוקד שבו פרצה לפני שבועיים בדיוק המחאה נגד יוקר הדיור - במאהל שמול תיאטרון "הבימה".

על הסיבה למפגן המחאה בבורסה הסבירו בתנועה: "10 חברות שולטות על 80% מאחזקות הציבור בבורסה, ולכן היא בלעה לתוכה את כל הצמיחה הכלכלית. זו אחת הסיבות לכוח הקנייה הנמוך של הציבור ולכך שמעמד הביניים לא מסוגל לסיים את החודש. לא רק ביבי צריך ללכת הביתה, אלא גם בעלי ההון החזיריים ששכחו מהי ערבות הדדית".

דוברת "השמאל הלאומי", דבורה אברמזון, אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי הפעילים המשיכו לחסום את הכניסה לבניין עד שלמקום הוזעקו שוטרים ופינו אותם ואת חבריהם ששהו בקומה השישית. היא ציינה כי בין הצדדים לא פרץ עימות, וכי איש מבין אנשי התנועה לא נעצר.

בהמשך היום תיערך בתל אביב ובערים נוספות "צעדת העגלות" של הורים וילדיהם, במחאה על הקושי הכלכלי בגידול ילדים בישראל. גם מאהלי המחאה מתרחבים, עם מאהל חדש של כמה עשרות סטודנטים במכללת בית ברל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט