בכירים בליכוד: "עיני יכול להפיל את הממשלה"

הרוחות בליכוד סוערות בעקבות מסיבת העיתונאים בה הודיע יו"ר ההסתדרות עופר עיני על הצטרפותו למחאת הדיור ויוקר המחייה. שרים בליכוד מזהירים את נתניהו כי אם לא יתנהל בזהירות, עיני יגרום להפלת הממשלה ולהקדמת הבחירות. שר הרווחה כחלון תוקף את שר האוצר: "את הצמיחה במשק עשו שוכני המאהלים ולא שטייניץ"

בעקבות הצטרפותו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני למאבק הדיור ויוקר המחיה, מפלס הלחץ בסביבתו של נתניהו מזנק גבוה. גורמים המקורבים לראש הממשלה ושרים בכירים בליכוד מבטאים חרדה מיציבות הממשלה ומציינים כי "בידיים של עיני המפתחות לחיסול המחאה או מנגד לגרום להפלת הממשלה". כך פורסם הבוקר בעיתון מעריב.

במסיבת עיתונאים שכינס אתמול יו"ר ההסתדרות הזהיר עיני כי אם ראש הממשלה לא ייכנס לדיון את כל הגורמים הרלוונטיים למחאה, החל מיום ראשון תפעל ההסתדרות בכל האמצעים העומדים לרשותה במסגרת המאבק. בתגובה לדברים אלה אמר בכיר בליכוד: "מצד אחד הוא יכול לקפל את המחאה אם ירצה, אבל מצד שני הוא יכול לתת לה רוח גבית כזו, שתהפוך אותה לצונאמי שיביא בסופו של דבר להקדמת הבחירות".

שר בכיר בליכוד הזהיר: "אם עיני יוציא את אנשיו לרחובות, זה ישפוך דלק על המחאה, והיא תבעיר את המדינה עד שיהיו בחירות. ביבי צריך להתנהל בזהירות ועם הרבה שכל מול עיני", אמר השר והוסיף כי "עיני מריח שביבי חלש היום, הוא יודע שהוא יוכל להביא להישגים מרשימים בתחום החברתי ואף להפוך למנהיג המחאה".

מי שכן מזדהה בשמו ולא מפחד למתוח ביקורת על תפקודו של ראש הממשלה ושר האוצר הוא שר הרווחה משה כחלון. "האנשים האלה מתוסכלים מסיבה אחת ואת זה לא מבינים. הם עשו את הצמיחה, אבל הם לא נהנים ממנה. מי עשה את המחאה? שטייניץ עשה? הם עשו", אמר כחלון בשיחות סגורות עם שוכני המאהלים. שר הרווחה המשיך ואמר כי "אסור להתמקד רק בנושא הדיור. מדובר ביוקר המחייה ומחירי המזון. צריך טיפול שורש בקרטלים ובמנופולים", סיכם כחלון.

ח"כ מירי רגל אולצה לעזוב מאהל

אתמול התקיים ביקור ראשון של חבר ממשלה במאהל כאשר השר להגנת הסביבה ואחד המקורבים ביותר לראש הממשלה גלעד ארדן, הגיע ל"אבי כל המאהלים" נגד יוקר הדיור בשדרות רוטשילד.
 
לעומתו, נאלצה אמש ח"כ מירי רגב לעזוב את מאהל המחאה בעיר מגוריה ראש העין, לאחר שתושבים במאהל דרשו ממנה לפעול נגד הממשלה ותקפו את מפלגת הליכוד שמטעמה היא מכהנת. כמה מהם אף צעקו "לכי הביתה, את אשמה בדיוק כמו ביבי". רגב השיבה כי היא פועלת מתוך המפלגה לפתור את המשבר וכן פועלת למען הצעירים והסטודנטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת