"שטייניץ התנגד לתכנית נתניהו"

למרות שעמד במסיבת העיתונאים ודיבר לטובת התכנית של נתניהו לפתרון משבר הדיור, בדלתיים סגורות התנגד שר האוצר לתכנית וכינה אותה "מתנה לקבוצה של אלפי דיירים ולא מעבר לכך". עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי התכנית נכפתה על שר האוצר ועברה למרות שהתנגד

שטייניץ ונתניהו במסע"ת (רויטרס)

החיכוכים בין ראש הממשלה לשר האוצר נמשכים: רפורמת הנדל"ן שהציגו אתמול נתניהו, שר האוצר ושר השיכון, נדחתה על ידי שטייניץ ועברה למרות התנגדותו. כתבי "מעריב" טל שחף ומיה בנגל מפרסמים היום כי בישיבה ביום שישי האחרון, הביע בפני ראש הממשלה את התנגדותו, אך זו לא מנעה מהתכנית לצאת לדרך.

אגף התקציבים במשרד האוצר המליץ שלא לבצע את התכנית. לפי האגף, התכנית, שעלותה כ-800 מיליון שקלים, תפגע בקופת המדינה ואין בה די כדי לפתור את מצוקת הדיור. ככל הנראה, שר האוצר אימץ עמדה זו בתחילה, אך בסופו של דבר, הסכים בלית ברירה לאישורה.

שר בכיר בליכוד טוען שהסיבה לחיכוכים בין שר האוצר לראש הממשלה היא כי תיק האוצר "גדול על שטייניץ", לדבריו. השר הבכיר טוען: "הוא מזכיר את עמיר פרץ שלקח את תיק הביטחון והתרסק".

אמש: 9 עצורים בצעדת מחאה בחיפה

אתמול בערב, המשיכו ההפגנות למרות תכניתו של ראש הממשלה נתניהו. כאלף בני אדם, רובם סטודנטים מאוניברסיטת חיפה והטכניון, השתתפו אמש בעצרת מחאה בגן האם בעיר, לאחר שצעדו מ"מחאת האוהלים" סמוך לסינמטק.

חלק מהמפגינים התעמתו עם שוטרים באזור מרכז הכרמל וחסמו את שדרות הנשיא ואת רחוב יפה נוף. "היה אירוע אחד של מפגין שרץ לכביש, ושוטר רץ אחריו ונתן לו מכות", סיפרה אירית, אחת המפגינות. "היו עימותים עם שוטרים שדחפו את המפגינים למדרכות".

תשעה מפגינים נעצרו בחיפה וגם באשדוד המשיכה המחאה, בדמות הפגנה המונית שנערכה שם.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק