יועץ לחודשיים ב-3.5 מיליון שקל

המחיר ליועץ מיוחד לוועדה שבוחנת את יוקר המחייה בישראל גבוה במיוחד, כך עולה מבקשה שהגיש משרד האוצר לוועדת הכספים של הכנסת. על פי הבקשה, מבקשים במשרד האוצר לשלם ליועץ 3.5 מיליון שקלים עבור עבודה של 8 שבועות. יו"ר ועדת הכספים הציע לאוצר בתגובה: "תעבירו את הכסף הזה ישר לרפתנים ולא ליועצים"

יו"ר ועדת הכספים משה גפני (חדשות 2)

כמה עולה יועץ לחודשיים? 3.5 מיליון שקלים, כך עולה מבקשה שהגיש משרד האוצר לוועדת הכספים באשר ליועץ החיצוני לוועדת קדמי של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, שנועדה לבדוק את יוקר מוצרי המזון בישראל וההתמודדות איתו.

חברי ועדת הכספים שקיבלו את הבקשה הגיבו לה בתדהמה. "זה הזוי לגמרי. 3.5 מיליון שקלים לשמונה שבועות ליועץ?", שאל בתמיהה יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני.

בתגובה לשאלתו של גפני, ענה לו נציג האוצר כי מדובר ב"נושא מורכב" וכי יש צורך ב"השוואות בינלאומיות" ולשם כך מעוניינים באוצר לשכור חברת ייעוץ ישראלית שתסייע בכך. "אנחנו לא בטוחים שנשתמש בכל הסכום, אבל מבקשים מהוועדה לאשר 3.5 מיליון שקלים לשם כך", אמר איש האוצר.

"יש כיום אינספור יועצים שישמחו לבוא בהתנדבות לייעץ כיצד לפתור את מצוקת מחירי המזון במדינה", ענה לו גפני בתגובה, ואף נתן הצעה משלו: "תעבירו את הכסף הזה ישר לרפתנים ולא ליועצים".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק