גורמים בכירים בליכוד לרה"מ: החלף את שר האוצר שטייניץ

"שטייניץ גורם נזק לממשלה ולליכוד", כך העידו מספר מאנשי הליכוד על שר האוצר יובל שטייניץ, שבאחרונה התעורר מתח גדול בינו לבין ראש הממשלה. אותם גורמים ביקשו מנתניהו להחליפו בגדעון סער, ישראל כץ או משה כחלון - אך כרגע נתניהו לא מתכוון לפטר את שטייניץ כדי לא להודות בכישלונו

מתח בין שר האוצר לראש הממשלה? (חדשות 2)

בעקבות גל המחאות החברתיות, קוראים מספר בכירים בליכוד לראש הממשלה בנימין נתניהו, להחליף את שר האוצר יובל שטייניץ, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". הבכירים הסבירו כי לדעתם "שטייניץ הוא המקור ללא מעט בעיות בתחום הכלכלי-חברתי, וכי הוא גורם נזק ציבורי לממשלה ולליכוד".

במקביל, מספרים גורמים בלשכת ראש הממשלה כי המתח בין נתניהו לשטייניץ הגיע לשיא. "אם נתניהו היה יכול להחליף אותו - הוא כבר היה עושה את זה", סיפרו, "נתניהו לא אוהב את דרך ההתנהלות שלו, מכיוון שהוא לא מביא פתרונות למצוקות שמתעוררות כאן מדי בוקר. הוא לא יחליף אותו כדי לא להודות בכישלונו".

אותם גורמים הוסיפו כי ישנם שלושה מועמדים להחליף את שטייניץ: שר החינוך גדעון סער, שר התחבורה ישראל כץ ושר הרווחה משה כחלון.

בתגובה לידיעה, מסרו מלשכתו של נתניהו כי בין ראש הממשלה לשר האוצר שוררים יחסי אמון מלאים ושיתוף פעולה מצוין. מלשכת שר האוצר נמסר כי הדברים "חסרי כל שחר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק