"תוך 72 שעות יציג צעדים לפיתרון משבר הדיור"

בזמן שמתקיימת תהלוכת ענק בת"א כמחאה על עליית מחירי הדיור, התייחס הערב שר הרווחה והתקשורת משה כחלון למשבר. "אני חושב שמדובר במאבק צודק, אני לא זוכר בשנים האחרונות מאבק יותר חשוב מבחינה אזרחית כמו המאבק הזה", אמר כחלון והבטיח: בשבוע הבא יציג ראש הממשלה חבילת הצעות לפיתרון המשבר

 מחאת האוהלים נכנסת ליומה התשיעי והערב מקיימים אלפי בני אדם תהלוכת ענק ברחובות תל אביב. שר התקשורת והרווחה משה כחלון התייחס הערב בריאיון במהדורה המרכזית למשבר הדיור ההולך ומסתעף.

"אני חושב שזה מאבק צודק, וגם ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שהוא מחבק את המפגינים. אני לא זוכר בשנים האחרונות מאבק יותר חשוב מבחינה אזרחית כמו המאבק הזה", אמר כחלון והוסיף: "כשאדם זועק כנראה כואב לו, ואם כואב לו צריך לבדוק מה כואב לו".

"שוחחתי עם ראש הממשלה מספר פעמים בסוף השבוע, אני מאמין שתוך יומיים, שלושה, ארבעה ימים גג, הוא צפוי לסכם את חבילת הצעות החקיקה והשינויים שהוא הולך להביא", אמר השר כחלון.

"הממשלה לא מתכוונת לברוח מאחריות"

"המשבר לא התחיל היום ולא לפני שנה, מדובר בהרבה שנים אחורנית, אבל עם זאת הממשלה הנוכחית לא מתכוונת לברוח מאחריות. ראש הממשלה לקח על עצמו את העניין הוא מרכז את צוות השרים לטפל בזה", ציין כחלון.

השר כחלון התייחס לעליית מחירי המזון וקבע כי "לא מדובר רק במשבר הדיור, צריך גם לטפל בחבילת המזון ההולכת ומתייקרת", אמר והוסיף: "הצעירים המוחים מבקשים שינויים במדיניות הכלכלית, אך עם זאת לא צריך ללחוץ על ראש הממשלה לבצע צעדים. הוא צפוי להציג בשבוע הבא מענה לזוגות צעירים, ולספק מענה גם בנושא המזון שהוא מרכיב חשוב לא פחות".

כחלון התייחס להשפעה של המשבר על הממשלה המכהנת ואמר כי "ההישג הכלכלי של הממשלה לא מתמוסס בעקבות המחאות הללו, יש כרגע משבר, לקחנו את האחריות ואנו מטפלים בו תוך שעות ולא תוך שבועות. תהיה סדרת פיתרונות שיעניקו מענה וגם בתחום המזון".

"אין לי טעם להיות בשלטון אם העם שלי סובל"

"מעמד הביניים בישראל קורס ולא גומר את החודש. אין לי טעם להיות בשלטון אם העם שלי סובל, אנחנו הגענו לשלטון כאמצעי לסייע ותקן, ולא כדי שאחרים יסבלו. אני לא חושב שהשלטון זה מה שמעניין את ראש הממשלה והוא לקח את העניין לידיים ומתכוון לטפל בזה בשיא הרצינות, אין כל קשר לשמאל ולימין בעניין הזה", קבע כחלון.

בסיום הראיון התייחס השר כחלון לשמועות בדבר מינויו לכהן כשר האוצר הבא והכחיש את הדברים. "שר האוצר המכהן עושה עבודה טובה ואין כל צורך להחליף אותו", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת