השר שלום: "מחאה אמיתית של מעמד הביניים"

המשנה לראש הממשלה הגיב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" למחאת האוהלים בכל הארץ ואמר: מדובר במחאה אמיתית של צעירים שרוצים לעשות שינוי של סדר היום. הוא הביע חשש מהמחיר שהליכוד עלול לשלם בקלפי כמו גם מהאטה כלכלית

המשנה לראש הממשלה סילבן שלום הגיב הערב למחאת האוהלים בתכניתנו "פגוש את העיתונות" ואמר: "זו מחאה אמיתית של צעירים שבאמת חושבים שהגיע הזמן לעשות שינוי".

לדבריו של השר שלום, "יש קבוצות שמנסות לתפוס טרמפ, אבל המחאה מגיעה מהרבה מקומות בארץ והיא שונה ממחאות קודמות. הפעם לא מדובר בשכבות חלשות אלא בשכבות הביניים שבאמת רוצות לעשות שינוי".

"ראש הממשלה גם אמר שהמחאה מוצדקת ואמר זאת בצורה ברורה" אמר שלום והמשיך: "מדובר בקבוצה שבאמת אכפת לה מהארץ הזאת, שרוצה שיהיה פה טוב יותר לחיות. רוצה יותר סולידריות והגיע הזמן לשנות את סדר היום מביטחונית לאזרחית. הגיע הזמן לשים את האזרח במרכז. בגלל ההישג הביטחוני יוצא הדופן של הממשלה הזאת, פתאום הנושאים האלה צפים ועולים".

השר שלום אמר כי המחאה מגיעה מצעירים בשנים בהן מתקבלות החלטות הכי חשובות בחיים כמו האם ללמוד ומה ללמוד, איפה לעבוד וקבלת החלטות בנושאי נישואים, דיור ומשכנתה. השר הביע חשש מהאטה במשק בעקבות העלאות המחירים והעלאת הריבית של בנק ישראל.

עוד אמר השר שלום, כי "הגיע הזמן להקים רשות לצעירים שתרכז ותטפל בנושא הזה". השר שלום הביע חשש מהמחיר הפוליטי שישלם הליכוד בעקבות המחאות הרבות בתקופה האחרונה: "ב-1999 היה שקט בטחוני שהביא למצב שהנושאים החברתיים עלו יותר ואז שילמנו מחיר בקלפי. חוסן לאומי הוא לא רק חוסן בטחוני. יש עליית מחירים בשורה ארוכה של נושאים".

"משלות ישראל שגו לאורך השמים בנושא הדיור. לא צריך להפגין נגד מישהו אלא להפגין בעד" אמר שלום וסיכם: "צריך לשנות שיטת ממשל ולאפשר לראש ממשלה לתפקד. מפלגת השלטון מונה 22% מחברי הכנסת וכך אי אפשר לתפקד".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק