נתניהו לא המציא את מצוקת הדיור

בדיון בפאנל פרשני "אולפן שישי", סבר אמנון אברמוביץ' כי למרות הקולות הקוראים נגד ראש הממשלה - לא נקטה ממשלתו מדיניות חריגה מזו של קודמותיה שהביאה למצב הקיים. הוא מזכיר את מימון המגזר החרדי וההתנחלויות כגורמים שדורשים משאבים ציבוריים רבים - על חשבון אחרים

בזמן שמחאת הדיור תופסת תאוצה והתפשטה כבר לכל רחבי הארץ, ביקש אמנון אברמוביץ' להזכיר כי מצוקה זו לא החלה בשנתיים ורבע האחרונות שבהן מכהנת ממשלתו של נתניהו - מי שסופג את עיקר חצי הביקורת. ממשלת נתניהו ושטייניץ אינה חברתית פחות מקודמותיה. בתחילת הקדנציה דיבר נתניהו על "רפורמת המרפסת" שהתקבלה בהרמת גבות. אך השאלה האמיתית היא זו הנוגעת לסדר עדיפויות הלאומי ולחלוקה ההוגנת של המשאבים.

מדינת ישראל הקימה לצדה מדינה נוספת: מדינת המתנחלים. לפי הממעיטים, היא עולה לנו כ-90 מיליארד דולרים, והמרבים מדברים על 110 מיליארד דולרים מכספי משלמי המסים.

הממסד החרדי, שמקיים את הפוליטיקה, גובה גם הוא משאבים רבים. כל הסוגיה היא למעשה פוליטיקה, שכן מדובר בסדר עדיפות. לכן, יכול להימצא פתרון רק באמצעות שינוי בסדר העדיפויות הפוליטי ובהפסקת מימון החרדים ומדינת המתנחלים. לצד אלה, בל נשכח שבממשלה זו מכהנים לא פחות מ-39 שרים וסגני שרים - שגם הם מהווים עול לא קל למשלם המסים הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת