ליברמן תקף: נתניהו מתקפל תחת לחץ

שר החוץ תקף את ניסיונו של נתניהו לסכל את חקירת ארגוני השמאל והאשים אותו בכריעה תחת לחץ. "אם אני צריך לחפש תירוצים לפרוש יש לי למכביר. אני לא מחפש ומקווה שלא ידחקו אותנו לפינה", אמר והבטיח כי גם אם החוק לא יעבור – הוא יוצע מחדש במושב הכנסת הבא

שבוע לאחר שהכנסת אישרה את "חוק החרם", מצביעה היום מליאת הכנסת על הצעת החוק של מפלגת "ישראל ביתנו" הקוראת להקים שתי ועדות חקירה פרלמנטריות שיבדקו את המימון לארגוני שמאל. את מסיבת העיתונאים של ליברמן העברנו כאן בשידור חי.

על פי ההערכות, רוב שרי הליכוד יצביעו נגד החוק והוא לא ישיג את הרוב הדרוש, ובמסיבת עיתונאים שכינס ליברמן, אמר כי נתניהו לא עומד בלחץ התקשורתי. הוא לא נקב בשמו המפורש. ליברמן קרא לחברי הליכוד להגיע ולהצביע, כמו גם לשאר חברי הקואליציה.

"כל הקואליציה תמכה בהצעה שלנו, מה השתנה מאז? היה לחץ מזירה בינלאומית ולחץ תקשורתי אז לראשי השלטון אין את היכולת לעמוד בלחץ?", שאל שר החוץ.

יו"ר ישראל ביתנו אמר כי החוק הוא קרב על דמותה של המפלגה: "אנחנו לא נתקפל לא תחת לחץ בינלאומי ולא של התקשורת. יש לנו תפיסת עולם, אנחנו מאמינים בצדקת הדרך שלנו ואנחנו ננצח. גם אם לא נעביר את זה היום נגיש את זה עוד פעם ונעלה את זה במושב הבא – ואז זה יעבור".

ליברמן נשאל על פרישה אפשרית מהקואליציה ואמר: "אני לא מחפש תירוצים לפגוע ביסודות קואליציה. דווקא בעת הזו ישראל זקוקה ליציבות שלטונית אבל גם לזה יש גבולות סבירים. אנחנו נחפש את הדרך להמשיך ולחיות ביחד. אם אני צריך לחפש תירוצים לפרוש יש לי למכביר. אני לא מחפש ומקווה שלא ידחקו אותנו לפינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת