בשיא המחאה: נתניהו הפיל את חוק "דיור בר השגה"

ברחבי הארץ מתווספים עוד ועוד אוהלים למאבק נגד מחירי הדיור, אך בכנסת הפילה היום הקואליציה הצעה לקידום חוק "דיור בר השגה". 48 ח"כים התנגדו להצעת החוק שהגיש ח"כ מולה, רק 40 תמכו. "קדימה": הבלוף של נתניהו נחשף

מחאת האוהלים צפויה להימשך (חדשות 2)

בשיאה של מחאת האוהלים ובזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו מבטיח "הפתעות" לזוגות הצעירים המשוועים לדירה, הפילה היום הקואליציה הצעה להכניס קידום דיור בר השגה בהצעת החוק לתכנון ובניה, במסגרת רפורמת הנדל"ן של נתניהו. שר השיכון אריאל אטיאס היה בין המתנגדים להצעה של ח"כ שלמה מולה (קדימה), כמו גם נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ שנכחו בעצמם בהצבעה.

נתניהו יצא מאולם המליאה מיד לאחר ששטייניץ הצביע נגד ההצעה. בתום ההצבעה נודע כי 48 חברי כנסת התנגדו להצעה ו-40 תמכו, מה שהביא להפלתה. הצעת התיקון כללה הסמכת ועדות מקומיות לבצע הפקעה במטרה לייעד את השטחים המופקעים לצרכי דיור בר השגה, וכן להסמיך את העיריות להקצות קרקעות או מבנים לצרכי דיור בר השגה.

שר הפנים אלי ישי אמר לח"כ מולה במהלך ההצבעה: "משוך את החוק כי אני מעביר לך אותו בשבוע הבא בוועדת שרים לחקיקה". מולה סירב לבקשת ישי, ולאחר מכן אמר ישי: "ש"ס תקדם כל דבר לקראת פתרון משבר הנדל"ן. חבל שבקדימה רצו אחרי כותרות ומתעלמים מהציבור".

הערב ב-18:00: דיון חירום אצל רה"מ על משבר הדיור

"הבלוף של נתניהו נחשף", אמר היום דובר קדימה. "נתניהו מבקש עזרה מיושבי האוהלים ומונע מהם דיור בר השגה. הצבעת הקואליציה נגד הצעת החוק לדיור בר השגה של ח"כ שלמה מולא מוכיחה שאצל ביבי כמו אצל ביבי - המילה שלו לא שווה דבר. מסיסמאותיו של רה"מ על עזרה למפגינים נותרה הצבעתו של נתניהו נגד הצעת החוק וקבירתו על ידי חברי הקואליציה. הקואליציה של נתניהו יורקת על מאהלי המחאה ומוכיחה פעם נוספת שהיא ממשלה מנופחת, אטומה ומנותקת מהעם".

עם זאת, הערב בשעה 18:00 צפוי ראש הממשלה נתניהו לכנס דיון מיוחד בלשכתו בהשתתפות שר השיכון אריאל אטיאס, שר האוצר יובל שטייניץ ומנכ"ל משרד רה"מ אייל גבאי על מנת לנסות ולגבש פתרונות נוספים לבעיית הדיור ולזירוז התחלות הבנייה.

כמו כן, מבקש נתניהו ככל הנראה למצוא פתרונות לבעיית מחירי השכירות, אחת העילות המרכזיות ל"מחאת האוהלים" של הימים האחרונים, במסגרתה צצו מאות אוהלים בערים מרכזיות בארץ, כולל בשדרות רוטשילד בתל אביב, על מנת ללחוץ על הממשלה למצוא פתרונות.

ככל הנראה אטיאס יגיע לפגישה עם דרישתו להורדת מחיר הקרקע ב-50% במכרזי "המחיר להשתכן", ואף למעלה מזה ביישובי הפריפריה, תוכנית אותה הוא מנסה לקדם חודשים אך ללא הצלחה בשל התנגדות האוצר.

במקביל, מארגני מחאת האוהלים בת"א מתכננים מסיבת עיתונאים הערב, לאחר הפגישה במשרד ראש הממשלה. יוזמי המחאה יגיבו לדברים שייצאו ממשרדו של רה"מ, ביומה השביעי של מחאת האוהלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת