הכנסת תאשר תיקון ל"חוק החרם"?

סיעת העצמאות תניח בקרוב הצעה לתיקון חוק החרם. במסגרת התיקון, ישונה הסעיף להפעלת סנקציות על החרמות ויטיל אחריות רק על מי שנקטו בהתחייבות חוזית כדי להחרים מוצרים שיוצרו בהתנחלויות. המשמעות: קריאות בעל פה לחרם לא תהיינה חלק מהחוק

יו"ר מפלגת העצמאות אהוד ברק (חדשות 2)

על רקע סערת "חוק החרם", החליטה היום סיעת העצמאות להגיש הצעה בכנסת לתיקון החוק, אשר יבטל את סעיף העוולה האזרחית ויוציא ממנו את ההתייחסות לעצם הקריאה לחרם.

לדברי גורמים בסיעה, יש לתקן את החוק במטרה לאפשר מאבק בחרמות, אך מבלי לפגוע בחירויות יסוד. לאחר התיקון לחוק, הוא יתייחס אך ורק למי שקיבלו על עצמם התחייבות חוזית ומשפטית להחרים מוצרים ואזרחים ישראלים.

"מפלגת העצמאות מחויבות לשמור על האיזונים העדינים של הדמוקרטיה בישראל", אמר היום שר הביטחון ויו"ר המפלגה אהוד ברק. "יש לנו תפקיד חשוב מאין כמותו להגן על המרחק הציוני השפוי בין יוזמות מיותרות ומסוכנות של ימין קיצוני. החוק יאפשר לנקוט אמצעים ראויים ומידתיים נגד מי שמתחייב בחוזה להחרמות", הוסיף ברק.

יו"ר סיעת העצמאות ח"כ עינת וילף היא שתניח את התיקון לחוק על שולחן הכנסת בשם הסיעה. "בעת ההצבעה על החוק נקטה סיעת העצמאות צעד חריף ולמרות חברותה בקואליציה והפעלת משמעת קואליציונית היא לא תמכה בו ולא התקזזה", הזכירה וילף.

"צר לי שלא השכלנו להכיר בזמן בכך שיש עמנו בקואליציה בני ברית חשובים שמסתייגים מהחוק. אני מקווה שכלל הכוחות המתונים בכנסת יחברו יחד כדי לתקן את החוק", סיכמה וילף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק