ליברמן נגד נתניהו: "טיבי מקבל מה שאנחנו לא"

על רקע הודעתו של ראש הממשלה כי יתנגד ליוזמת הקמת ועדת החקירה הפרלמנטרית לארגוני השמאל של סיעת ישראל ביתנו, מאשים היום יו"ר המפלגה את נתניהו ב"דה-לגיטימציה של היוזמה". ליברמן תמה: "ממשלת הליכוד אישרה בקדנציה הקודמת ועדות חקירה, כולל כזו של ח"כ אחמד טיבי. למה לנו אסור?"

שר החוץ ויו"ר "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן תקף הבוקר את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הודעתו כי יתנגד להצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לארגוני השמאל. "זהו ניסיון לעשות דה-לגיטימציה למפלגה וליוזמת החקירה שלה", אמר ליברמן בפתח ישיבת הממשלה.

"מדובר ביוזמה מצילת חיים", טען שר החוץ. "איך ייתכן שבקדנציה הקודמת של הממשלה תמך הליכוד בוועדות חקירה פרלמנטריות, אפילו כאלה שהוקמו ביוזמת אחמד טיבי. למה מתייחסים ליוזמה של ישראל ביתנו באופן שונה?", תמה ליברמן.

"הדבר לא יגרום למשבר קואליציוני, אבל אני בהחלט מצפה ללויאליות ולקולגיאליות כלפי שותף קואליציוני בכיר", טען ליברמן. "לפני שיוצאים להגן על המדינה מפני מסע דה-לגיטימציה ותביעות מרחבי העולם, יש להבין קודם כל מי הם אותם תומכי טרור", הוסיף שר החוץ.

"מעולם לא הייתה כזו מידה של שקרים והשמצות", האשים ליברמן את ארגוני השמאל וטען כי אלו מעודדים בני נוער להשתמט משירות צבאי. "חומרים שאספו ארגוני השמאל סייעו לגיבוש 90% מדוח גולדסטון", חזר שר החוץ על האשמה קודמת שלו.

ראש הממשלה נתניהו לא נשאר חייב והגיב לטענותיו של ליברמן, כשטען: "ישראל היא דמוקרטיה שמתגוננת גם נגד ניסיונות של דה-לגיטימציה. עלינו לנהוג במתינות, בזהירות ובתבונה בצעדים שאנו נוקטים. יש מה לתקן, אך יש לתקן בזהירות. בכל מקרה עלינו להגן על החוק, על שלטון החוק, על גורמי האכיפה ועל בתי המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת