לבני: "חוק החרם יביא להחרמת התעשייה הישראלית כולה"

יו"ר האופוזיציה ממשיכה לתקוף את הממשלה על אישור "חוק החרם" ומזהירה מפני השלכותיו. "הוא יביא להרחבת החרם הבינלאומי על התעשייה הישראלית כולה", היא אומרת. "החוק מהווה משל לסיטואציה החברתית שנמצאת כאן"

הביקורת החריפה על "חוק החרם" שאושר השבוע בכנסת נמשכת. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני שבה ומגנה את אישורו של החוק, ומזהירה מפני השלכותיו. "הוא יביא להרחבת החרם הבינלאומי על התעשייה הישראלית כולה", אומרת לבני בנאום שנשאה בכנס הוועידה הכלכלית השנתית של התעשייה והמגזר הקיבוצי שנערך ברמת גן. את דבריה של לבני העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

"החוק מהווה משל לסיטואציה החברתית שנמצאת כאן", תקפה לבני את מדיניות הממשלה. "ישראל חוקקה חוקים שמייצרים מצב בו התעשייה כולה בכל החלקים של מדינת ישראל וגם של האזורים שנמצאים תחת שליטתה - אחד הם. אם בעבר עבדנו על מנת ליצור מצב בו הם יוכלו לעשות את ההבחנה בין מדינת ישראל למקומות אחרים - החל מהיום תיפסק ההבחנה הזאת".

"חרמות אידיאולוגיים על הכלכלה הישראלית כולה"

"ההסתכלות על מדינת ישראל כאי מבודד מכל מה שקורה בעולם, זה דבר שלא יכול להימשך לעד", אמרה לבני. "החוק הזה עלול להציב עצמנו בפני חרמות אידיאולוגיים - על הכלכלה הישראלית כולה".

במקביל, נמשך גם המאמץ הפרלמנטרי למאבק בחוק. ח"כ שלמה מולה (קדימה) הגיש היום למזכירות הכנסת הצעת חוק לביטול החוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם.

בריאיון לערוץ החדשות אמר ח"כ מולה כי, "לבטל חוקים זה דבר לגיטימי וקיים. הגשתי את הצעת החוק כי מדובר בחוק שאיננו חוקתי. הולכים לפגוע בחופש הביטוי שמוגן בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. החוק עבר בהצבעת חטף. כשהיה דיון על זה בוועדה, אנשי המקצוע התנגדו טוטלית לחוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת