נשיא המדינה שמעון פרס: "דרעי לא פסול"

הדיון סביב חזרתו לפוליטיקה של אריה דרעי מתחמם. נשיא המדינה שמעון פרס התייחס אמש ליוזמת "חוק דרעי" שנועדה להרחיק את יו"ר ש"ס לשעבר מהמירוץ לכנסת. "מרגע שדרעי שוחרר רק העם יחליט אם לבחור בו או לא. אין יותר שיקולים אחרים", ציין פרס. צפו בדברים

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס אתמול לשאלה סביב שובו של אריה דרעי לפוליטיקה, ואמר כי אין למנוע ממנו להתמודד לכנסת. "דרעי אינו פסול", ציין פרס, כך מפרסם אתר "כיכר השבת".

במהלך פאנל בו השתתף הנשיא בקמפוס של הקריה האקדמית אונו באור יהודה, הוא ענה לשאלה של אחד הסטודנטים הנוגעת לדרעי ואמר: "מרגע שדרעי שוחרר רק העם יחליט אם לבחור בו או לא. אין יותר שיקולים אחרים, הוא אינו פסול".

פרס התייחס גם לחקירת הרבנים דב ליאור ויעקב יוסף, והדגיש כי ניתנה להם אפשרות להגיע באופן עמצאי להיחקר - אך הם סירבו. "אנשים הממונים על החוק חשבו שצריך לחקור. אם צריך לחקור מישהו, לא אתה ולא אני מחליטים. הרבנים הם לא מעל החוק, אף אחד לא נמצא מעל החוק".

"יש לאפשר לחרדים להיכנס למעגל העבודה"

בנוסף התייחס הנשיא לכניסת חרדים למעגל העבודה: "אני יודע שהמגזר החרדי מעוניין להיכנס למעגל העבודה ואני קורא למעסיקים בישראל, תנו להם להיכנס למעגל העבודה תוך כיבוד התנאים המיוחדים שיאפשרו למגזר החרדי לעשות כך. אנו צריכים להיות חברה הפתוחה לכולם".

"אחדות העם תגיע מתורה, מחכמה ומעבודה", הוסיף הנשיא. "שילוב החרדים והחרדיות במעגל העבודה הוא יעד אסטרטגי חברתי של מדינת ישראל. אין שום סיבה שבעולם שרבים במגזר יחיו מתחת לקו העוני. אני רואה בכם חלוצים ומעריך את הצטרפותכם לעולם האקדמי".

ניסיון לסכסך בין דרעי לש"ס

לפני כשבועיים התברר כי מהלך שנחזה תחילה כקמפיין תמיכה מסתורי באריה דרעי היה למעשה ניסיון לחבל במעמדו ובהתמודדותו לכנסת. פעיל הימין הקיצוני איתמר בן-גביר ניסה, ככל הנראה, לשפוך שמן למדורת המתח בין ש"ס לבין דרעי - והפיץ כרוזים שעליהם נכתב "הרוב קובע - ולא הרב קובע". 

דרעי הכריז בחודש שעבר על כוונתו לשוב ולהתמודד לכנסת ועורר סערה במערכת הפוליטית. סקר שערכה מינה צמח עבור העיתון "ידיעות האחרונות" העלה כי במקרה שבו יחליט דרעי לעמוד רשימה דתית-חילונית עצמאית הוא יזכה בתשעה מנדטים - שיגרוף על בעיקר על חשבון ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת