ליברמן: "'חוק החרם' מקדם שוויון - הצעד הבא הוא הצבעה על ועדות החקירה לארגוני השמאל"

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר לאישור "חוק החרם" ואמר כי "החוק בא לתת שיווין הזדמנויות לכולם. אני לא מקבל חרם על תיאטרון באריאל או גבינה מהשטחים". ליברמן עצמו נעדר מההצבעה על החוק בכנסת

שר החוץ אביגדור ליברמן בירך היום על אישורו של "חוק החרם" בכנסת, זאת במסגרת מסיבת עיתונאים שכינס במשרדי הסיעה. "חוק החרם בא לתת שיוויון הזדמנויות לכולם", אמר ליברמן והוסיף: "לא אקבל חרם על תיאטרון באריאל או גבינה מהשטחים". לדבריו, "ישראל סבלה מחרמות המון שנים. יהיה מוזר לבקש ממדינות זרות משהו שאנו לא עושים בעצמנו".

בשעה 14:00 צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע למליאת הכנסת, במסגרת דיון 40 חתימות, שם הוא צפוי להתייחס מדוע נעדר מההצבעה על החוק. את נאומו של נתניהו נעביר בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. על היעדרותו של ראש הממשלה מהדיון אמר שר החוץ כי ההיעדרות הייתה "מסיבות אישיות".

יש לציין כי למרות תמיכתו בחוק, נעדר ליברמן מההצבעה בכנסת. עם זאת, הדבר לא הפריע לו להביע את תמיכתו ואף להצהיר: "אני שמח שהליכוד מאמץ את מדיניות ישראל ביתנו".

"ברגע שעבר חוק החרם, אין שום סיבה שנעכב את ההצבעה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לפעילותם של ארגוני השמאל", הוסיף ליברמן באשר לצעדיו המתוכננים בהמשך. "אני מקווה שתהיה משמעת קואליציונית, ואם לא - תהיינה לכך השלכות", איים במרומז. הוא הביע כעס על כך שסיעת "העצמאות" כולה נמנעה מהצבעה על "חוק החרם" למרות המשמעת הקואליציונית ואמר: "איך ייתכן שסיעה שלמה תימנע מהצבעה? אני לא מאיים בסנקציות, אבל אנו גם רואים את עצמנו חופשיים בהמשך".

במפלגת העבודה, בתוך כך, קייימו הבוקר דיון חירום בעקבות אישור "חוק החרם". יו"ר המפלגה מיכה חריש אמר בתגובה כי "עלינו לפעול בכל הדרכים החוקיות, על מנת לבטל את החוק האנטי דמוקרטי הזה, ולהחזיר את אפשרות ההפגנה והמחאה לציבור הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת