ברק מנע מהרמטכ"ל להגיע לכנסת

הרמטכ"ל בני גנץ זומן להעניק סקירה צבאית לחברי פורום מצומצם של ועדת המשנה לשירותים חשאיים ומודיעין של הכנסת, אך שר הביטחון מנע את הגעתו. "אין לסיפור כל שחר", מסרו מלשכת שר הביטחון. מדובר צה"ל נמסר: "הרמטכ"ל שמח להופיע בפני הוועדה בכל פעם שהוא מוזמן אליה. הופעתו מתואמת מול לשכת שר הביטחון על פי הנוהל"

ברק וגנץ. בקיעים בצמרת הביטחון? (חדשות 2)

בקיעים בצמרת מערכת הביטחון? אהוד ברק לא אפשר לרמטכ"ל בני גנץ להעניק סקירה צבאית לחברי פורום מצומצם של ועדת המשנה לשירותים חשאיים ומודיעין של הכנסת - כך מפרסם הבוקר עיתון "מעריב". הפורום המצומצם עוסק בסוגיות רגישות מאוד לביטחון ישראל והרמטכ"ל לא יכול להגיע לדיון בו ללא אישור של שר הביטחון.

בפני הפורום המצומצם של ועדת המשנה לשירותים חשאיים ומודיעין של הכנסת הופיעו בעבר שר הביטחון, ראש המוסד ואף ראש הממשלה. ח"כ שאול מופז שעומד בראש הפורום ביקש לזמן גם את הרמטכ"ל בני גנץ לדיון רגיש, אך אז פנה שר הביטחון ליועץ המשפטי של משרדו עו"ד אחז בן ארי, על מנת לסכל את זימונו של גנץ. כוונתו היתה למנוע מהרמטכ"ל להעניק סקירה ביטחונית ולהשיב לשאלות הח"כים.

ח"כ מופז הבין כי לא יוכל לחייב את הרמטכ"ל להופיע בפני חברי הפורום המצומצם ולכן שלח לו בקשה מתוקנת להופיע בפני ועדת האם של הכנסת שאיננה מצומצמת. להזמנה זו נענה שר הביטחון ואישר את הגעתו של גנץ.

מלשכת שר הביטחון נמסר כי "אין לסיפור כל שחר. כל הופעה של רמטכ"ל בוועדת חוץ וביטחון ובוועדת המשנה של חוץ וביטחון היא באישור ועל דעת שר הביטחון". מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הרמטכ"ל שמח להופיע בפני הוועדה בכל פעם שהוא מוזמן אליה. הופעתו מתואמת מול לשכת שר הביטחון על פי הנוהל המקובל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת