הרב עובדיה יוסף נגד חופש ביום א'

יו"ר ש"ס ושר הפנים, אלי ישי, אמר בריאיון ליומן הצהריים של רדיו "קול חי" כי בהנחיית הרב עובדיה יוסף - סיעת ש"ס תתנגד להארכת סוף השבוע בישראל. "החסרונות של היוזמה עולים על היתרונות", אמר השאר ישי

הרב עובדיה יוסף. מתנגד (חדשות 2)

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, מתנגד להנהגת סוף שבוע ארוך בישראל. בריאיון ליומן הצהריים של רדיו "קול חי" אמר היום יו"ר ש"ס ושר הפנים, אלי ישי, כי ש"ס בהוראתו של הרב עובדיה יוסף תתנגד להארכת סוף השבוע בישראל, הכולל עבודה ביום שישי וחופשה ביום ראשון.

לדברי ישי, "החסרונות של היוזמה עולים על היתרונות". ישי סיפר כי הוא שוחח בנושא עם הרב עובדיה יוסף והוא הביע את התנגדותו.

אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקמת צוות לבחינת מעבר להנהגת סוף שבוע ארוך בישראל. בראשות הצוות יעמוד ראש המועצה הכלכלית המייעצת לראש הממשלה, יוג'ין קנדל, והוא יגיש את המלצותיו עד תחילת מושב החורף של הכנסת בחודש אוקטובר.

השר שלום: "הציבור הדתי ייהנה"

"בישראל היום אין סוף שבוע ארוך ולמעשה, אין סוף שבוע בכלל", כך אמר היום המשנה לרה"מ השר סילבן שלום בריאיון מיוחד לערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. שלום עומד מאחורי היוזמה להכריז על יום ראשון כיום חופש בישראל, ולקיים שבוע עבודה מיום שני ועד שישי ב-14:00.

"הצעד הזה יעזור לכלכלה ולחברה הישראלית", אומר השר שלום. "זה שינוי נדרש והיתרונות עולים על המגרעות. העולם כולו עבר לשבת-ראשון, אפילו מדינות שאין להן קשר דתי ליום ראשון, גם בעולם המוסלמי".

"ביום ראשון יהיו לנו אפשרויות אינסופיות, כי יש תחבורה ציבורית", הסביר השר לפיתוח הנגב והגליל. "נוכל לטייל, המסחר יגדל, תרבות הפנאי, הספורט. מספר שעות העבודה לא ישתנו. במקום לעבוד ביום ראשון, נעבוד בשישי עד 14:00 ואת השעות החסרות נשלים במהלך השבוע".

"זה יהפוך את ישראל ליותר שפויה ורגועה. כשזה יקרה נשאל - איך לא עשינו את זה קודם?", לדבריו של שלום. "הציבור הדתי יהיה ראשון הנהנים מהמהלך. ביום ראשון כל הסקטור הדתי יצטרף למעגל הצריכה, זו גם סובלנות בין הדתיים לחילוניים".

גם סיון רהב-מאיר בעד חופש ביום ראשון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת