חופש ביום א'? "ישראל תהיה רגועה יותר"

יוזם ההצעה ליום שבתון נוסף ביום ראשון, המשנה לרה"מ השר סילבן שלום, אומר היום בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט כי "הכרזת יום ראשון כיום חופשה תעזור לכלכלה ולחברה הישראלית". לדבריו, "כיום אין לנו למעשה סוף שבוע. הציבור הדתי יהיה ראשון הנהנים"

"בישראל היום אין סוף שבוע ארוך ולמעשה, אין סוף שבוע בכלל", כך אומר היום המשנה לרה"מ השר סילבן שלום בריאיון מיוחד לערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. שלום עומד מאחורי היוזמה להכריז על יום ראשון כיום חופש בישראל, ולקיים שבוע עבודה מיום שני ועד שישי ב-14:00.

"הצעד הזה יעזור לכלכלה ולחברה הישראלית", אומר השר שלום. "זה שינוי נדרש והיתרונות עולים על המגרעות. העולם כולו עבר לשבת-ראשון, אפילו מדינות שאין להן קשר דתי ליום ראשון, גם בעולם המוסלמי".

"ביום ראשון יהיו לנו אפשרויות אינסופיות, כי יש תחבורה ציבורית", הסביר השר לפיתוח הנגב והגליל. "נוכל לטייל, המסחר יגדל, תרבות הפנאי, הספורט. מספר שעות העבודה לא ישתנו. במקום לעבוד ביום ראשון, נעבוד בשישי עד 14:00 ואת השעות החסרות נשלים במהלך השבוע".

"זה יהפוך את ישראל ליותר שפויה ורגועה. כשזה יקרה נשאל - איך לא עשינו את זה קודם?", לדבריו של שלום. "הציבור הדתי יהיה ראשון הנהנים מהמהלך. ביום ראשון כל הסקטור הדתי יצטרף למעגל הצריכה, זו גם סובלנות בין הדתיים לחילוניים".

גם סיון רהב-מאיר בעד חופש ביום ראשון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת