צפו: דרעי לצד הרב עובדיה בחתונת נכדתו

אחרי תקופה ארוכה של מתח, בלטה בחתונת נכדתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס נוכחותו של המועמד החדש-ישן לכנסת - אריה דרעי. הוא ישב צמוד אליו ולנשיא המדינה, שמעון פרס

שעות אחרי עצרת התמיכה מול בית המשפט העליון ברב יעקב יוסף שנחקר עקב תמיכתו בספר "תורת המלך", חגגו בני משפחתו - ובראשם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, את נישואיה של נכדתו בירושלים.

הכלה היא בתו של הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה, ואל יום חגהּ הצטרפו, בין היתר, בכירים במערכת הפוליטית. אחד הנוכחים באירוע היה נשיא המדינה שמעון פרס, שצולם כשהוא יושב לצד הרב עובדיה יוסף וליד לא אחר מאשר אריה דרעי - אורח בולט שמגשש את דרכו בחזרה לפוליטיקה שבתקופה האחרונה שרר מתח בינו לבין בכירי ש"ס.

בשבוע שעבר התברר כי מהלך שנחזה תחילה כקמפיין תמיכה מסתורי באריה דרעי היה למעשה ניסיון לחבל במעמדו ובהתמודדותו לכנסת. פעיל הימין הקיצוני איתמר בן-גביר ניסה, ככל הנראה, לשפוך שמן למדורת המתח בין ש"ס לבין דרעי - והפיץ כרוזים שעליהם נכתב "הרוב קובע - ולא הרב קובע". 

דרעי הכריז בחודש שעבר על כוונתו לשוב ולהתמודד לכנסת ועורר סערה במערכת הפוליטית. סקר שערכה מינה צמח עבור העיתון "ידיעות האחרונות" העלה כי במקרה שבו יחליט דרעי לעמוד רשימה דתית-חילונית עצמאית הוא יזכה בתשעה מנדטים - שיגרוף על בעיקר על חשבון ש"ס.

השתתפותו הערב בחתונה מלמדת לא רק על ההתחממות ביחסים בין דרעי לבין הרב עובדיה, אלא גם על בולטת על רקע כוונותיו הפוליטיות ונוכחותו באירוע לצד בכירים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת