אלפי מתפקדים של "העבודה" ייפסלו

אחרי שנחשפו אי-סדרים משמעותיים במפקד מפלגת העבודה, מסתמן כי מחר תכריז השופטת בדימוס הממונה על טוהר המפקד כי אלפי פתקים של מתפקדים למפלגה ייפסלו. ח"כ עמיר פרץ בתגובה: "מדובר באחד המפקדים הנקיים שהיו"

אי הסדרים במפקד מפלגת העבודה ממשיכים להכות במפלגה: מחר תתקיים ישיבה שבה ישתתפו חמשת המתמודדים על ראשות המפלגה, יחד עם השופטת בדימוס שרה פריש, הממונה על טוהר המפקד. מסתמן שבעקבות אי הסדרים, שנחשפו לראשונה בחדשות 2, יקרה דבר משמעותי מאוד. מעבר לעובדות הברורות לפיהן המתפקדים הכפולים ואלו שלא שלימו על עצמם ייפסלו, נראה כי גם אשכולות המתפקדים ייפסלו.

למעשה, קיימים אשכולות המכילים מספר מתפקדים, לפעמים מאות, הרשומים על אותו מספר טלפון ומוגדרים כאשכול. מה שמסתמן הוא שהשופטת תדרוש מכל אחד ואחד מהמתפקדים בתוך האשכולות לספק מספר טלפון, על מנת שניתן יהיה לעשות בירורים עם כל מתפקד לגבי הצבעתו.

בתגובה להאשמות בנוגע לאי סדרים במפקד, אמר אחד המועמדים לראשותה, ח"כ עמיר פרץ, כי "מדובר באחד המפקדים הנקיים ביותר שהיו", לדבריו, "מדובר במפקדים עם קריטריונים חמורים, כל הדיבורים על מתפקדים שלא ידעו שהתפקדו הם סרק", הוא אומר.

ח"כ פרץ ביקש להדגיש כי השופטת פריש טרם אמרה את דברה. בנוסף, טוען פרץ כי נעשה שימוש "בלתי ראוי", לדבריו, בספר בוחרים גולמי, שהודלף באופן מגמתי לתקשורת ואינו כולל את רשימת המצביעים הסופית.

עם זאת, בבדיקה שערך עמית סגל הכתב בכנסת, מסתמן כי ישנם בוחרים הרשומים בספר כלל אינם יודעים מי הם המועמדים וכ-10% מהמתפקדים הם כפולים או משולשים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק