הממשלה אישרה את הארכת שעון הקיץ

עכשיו זה רשמי: במהלך ישיבת הממשלה השבועית אושר שינוי החוק הקובע את זמני שעון הקיץ. בהתאם להמלצות הוועדה הציבורית שמינה שר הפנים, מעתה כל שנה ימשך שעון הקיץ מספר קבוע של ימים לתקופה של 192 יום

המששלה אישרה את הארכת שעון הקיץ (חדשות 2)

קיץ ארוך יותר בישראל: הממשלה אישרה היום באופן רשמי את הצעת שר הפנים להארכת שעון הקיץ. מעתה נוכל ליהנות באופן קבוע מ-192 ימים ארוכים יותר בשנה.

במהלך ישיבת הממשלה השבועית אישרו השרים את את שינוי חוק הזמן בהתאם להמלצות הועדה הציבורית שמינה שר הפנים אלי ישי. בתום ההצבעה בירך ישי על ההחלטה ואמר: "הצעת החוק שאושרה תמנע מצב בו בכל שנה נמשך שעון הקיץ מספר שונה של ימים, ולעיתים אף רק 163 יום".

כבר לפני כחודש הודיע ישי במהלך מסיבת עיתונאים מיוחדת כי החליט לאמץ את החלטות הוועדה לבחינת ההסדרים, לאחר התייעצות וקבלת אישורו של מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף. על פי ההחלטה שאושרה היום שעון הקיץ יימשך מדי שנה 192 יום, ייכנס לתוקף בסוף מרס ויסתיים בתחילת אוקטובר.

50% מהציבור תומך בהארכת שעון הקיץ

על פי המלצות הוועדה, בראשותו של מנכ"ל משרד הפנים לשעבר דב קהת, המעבר לשעון קיץ וסיומו יחול תמיד בסוף השבוע על מנת לאפשר הסתגלות לשעון החדש. עוד הוחלט על קביעת מועדים קבועים לתחילת וסיום שעון הקיץ והתאמת השעות בין ישראל לאירופה לצורך תיאום כלכלי.

חברי הועדה התייעצו עם שורה ארוכה של אסטרונומים, מדענים, כלכלנים ואף עם הורים לילדים. בנוסף, הם בחנו את מסקנותיהן של ועדות דומות שקמו בשנים האחרונות ברחבי העולם. בנוסף ערכה הוועדה סקר דעת קהל, ממנו עולה כי הציבור חלוק בנושא: בעוד 50% תומכים בהארכת משך שעון הקיץ, 46% הביעו התנגדות ותמכו בהשארת המצב הקיים או בקיצור שעון הקיץ.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק