רון לאודר: לשבת למו"מ עכשיו - בלי תנאים מוקדמים

יש כאלו שיגידו שהכל כאן אישי – החתול השחור שעבר בין נתניהו לפטרון שלו במשך שנים, רון לאודר. אבל כאשר אדם כמו לאודר, רפובליקני מושבע, שאפילו לא היסס להתייצב לצד נתניהו מול אובמה, אומר שהוא מודאג מהבידוד של ישראל ומפנה אצבע מאשימה לעבר נתניהו בהחלט מדובר בהפתעה. צפו בריאיון

מי שנחשב לפטרון של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשך עשרות שנים, המיליונר ונשיא הקונגרס היהודי רון לאודר, קורא כעת לממשלת ישראל - גשו לשולחן המשא ומתן, מיד וללא תנאים מקדימים.

"ישראל מבודדת את עצמה יותר ויותר", אמר לאודר בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות". "אני חושב שחיוני שישראל תיפתח. בסתיו תתקיים הצבעה באו"ם, אם 110 מדינות יכירו במדינה פלסטינית, תעמדו לפני מצב שיהיו 110 שגרירויות בעולם, תהיה לזה השפעה על ישראל".

הוא הוסיף: "היוזמה הצרפתית מצוינת. אני מאמין שצריך לדבר כל הזמן. בלי תנאים מוקדמים. רק לדבר. כי ברגע שמתחילים לומר 'אנחנו רוצים את התנאים האלה והאלה', שום דבר לא קורה".

"מקווה שאני וביבי נהיה חברים עוד 40 שנה"

על הקשר עם נתניהו וחילוקי הדעות סביב הסוגיה אמר לאודר, "ראש הממשלה ביבי נתניהו חבר שלי כבר 30 שנה. אני מקווה שהוא יהיה חבר שלי עוד 40 שנה. אנחנו מסכימים על דברים רבים, אנחנו לא מסכימים על דברים מסוימים, וכשהוא מבקש ממני עצה, אני נותן לו עצה".

לאודר זכור גם כמי שניסה בשנות ה-90 להביא להסכם עם סוריה. על התפתחויות "האביב הערבי" הסביר, "אנחנו מקווים שייווצרו דמוקרטיות, שתיווצר פתיחות, אנחנו מקווים שזו תהיה תקופה של תמורות. אבל אנחנו לא יודעים".

"אם האזרחים יבינו שהם ייצאו נשכרים יותר אם יכרתו שלום עם ישראל, ואם רמת החיים תעלה, אני חושב שיש לנו סיכוי מצוין", ציין לאודר. "בפעם הראשונה האזרחים מורדים לא בגלל דמוקרטיה. הם מדברים על מקומות עבודה, על פרנסה. אני סבור שלמען השלום עלינו לוותר על חלק מרמת הגולן ועלינו לכרות שלום עם סוריה. אני מאמין בשלום עם לבנון, אני מאמין שהשלום אפשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת