הרב יצחק שפירא: "בקרוב: עוד מהדורה ל'תורת המלך'"

אחד מכותבי הספר "תורת המלך" לא מתרגש מעיכובו של הרב דב ליאור לחקירה ומבטיח: "בקרוב נוציא מהדורה שלישית של הספר". לדברי הרב יצחק שפירא, צפויה המהדורה החדשה לכלול התייחסויות לנושאים חדשים, וביניהם - "כיצד לנהוג בפלסטינים בעזה, לפי תורת המלך"

הרב יצחק שפירא (חדשות 2)

על רקע הסערה בעקבות עיכובו לחקירה של הרב דב ליאור, מכותבי הספר "תורת המלך", הודיע היום הרב יצחק שפירא מיצהר, שותפו של ליאור לכתיבה, כי בקרוב צפויה לצאת מהדורה חדשה של הספר - השלישית במספר.

מדובר בהצהרה שעשויה לעורר סערה נוספת במאבק בין תומכי הרבנים לנציגי המשטרה ומערכת המשפט שמבקשים לחקור אותם בעידוד להסתה. הרב שפירא הבטיח כי במהדורה החדשה של הספר תהיה התייחסות לסוגיות נוספות שלא עלו בגרסאות הקודמות. כך, למשל, טען שפירא כי בספר תופיע התייחסות לשאלה "כיצד יש להתמודד עם הפלסטינים בעזה".

"הספר תורת המלך התפרסם רבות בימים האחרונים, וכתוצאה מהפרסום הרבה אנשים רוכשים אותו", אמר הרב שפירא בראיון לאתר האינטרנט "הקול היהודי". לדבריו, אלפיים העותקים של שתי המהדורות הקודמות אזלו במהירות.

"אנחנו מקווים שנוכל להציג איך על פי תורת המלך צריכה להיות ההתנהגות המעשית, כגון איך מתייחסים לבעיה שיש היום בעזה ובמקומות אחרים לפי ההלכה. לכתוב את הדברים בהירים וגם ליישם אותם", טען שפירא בראיון.

 הפרקליטות: "אין איש מעל החוק"

בעקבות פרשת המעצר של הרב דב ליאור, והמהומות הקשות בעקבותיו, יצא משרד המשפטים בהודעה חריגה ומבהיר - "אין איש רשאי לראות עצמו פטור מן החובה להתייצב לחקירת משטרה".

"במדינת חוק, בה נחקרו במשטרה נשיא מדינה, ראשי ממשלה, שרים, חברי כנסת, חכמי דת ואישי ציבור בכירים, אין איש מעל לחוק ואין איש רשאי לראות עצמו פטור מן החובה להתייצב לחקירת משטרה", לשון ההודעה.

"על אף האמור, התקיימו מגעים בין אנשי משרדנו מטעם היועץ המשפטי לממשלה לבין גורמים שונים, והוצע לרב להתייצב לחקירה באופן מכובד ושקט. ניסיונות אלה נענו בשלילה, ועל כן לא היה מנוס מלהוציא את צו המעצר".

משרד המשפטים הוסיף ומגנה את ההתקפות נגד המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. "בתוך כך היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מגנים את ההשתלחויות האישיות שלוחות הרסן המושמעות נגד המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, המופקד מתוקף תפקידו על ריכוז תחום העבירות המשיקות לחופש הביטוי, כגון הסתה לאלימות ולגזענות, יהא מקור העבירות אשר יהא", נכתב בהודעה.

בסופה של ההודעה צוין: "יש להצטער על הניסיונות החוזרים ונשנים לצבוע בצבעים פוליטיים פסולים את מלאכתו של עובד ציבור הגון, מסור ונאמן דוגמת עו"ד ניצן".

פרקליטו של הרב ליאור: "זו חטיפה לאור יום"

פרקליטו של הרב ליאור, עו"ד עדי קידר, כינה בראיון לגלי צה"ל את מעצרו "חטיפה לאור יום". לדבריו, "המעצר עצמו נעשה בצורה מדאיגה מאוד. הרב ישב ברכבו עם הנהג, והמשטרה עצרה אותם באמתלה שמדובר בענין תעברותי. לאחר מכן נכנס קצין משטרה לרכב, ואמר לרב שעליהם לגשת לתחנת משטרה. לבסוף לקחו אותו לשם בלי רשות".

"רק בלוד הבין הרב למה הוא נעצר", סיפר קידר, "המשטרה תכננה הכל מראש. המחסום המשטרתי לא הוצב שם במקרה, והשאלה היא למה. כנראה שמישהו למעלה התעקש לעצור את הרב, ולתחושתי במשטרה הרגישו שעומדת לפרוץ מהומה ולכן שחררו אותו. הם רק רצו לסמן 'וי' ולהמשיך הלאה".

פעילי הימין שוחררו תחת מגבלות

אמש נמשכו המהומות עד חצות, כשכמה מאות מתומכי הרב ניסו לחצות את הכביש הראשי ליד ישיבת מרכז הרב ופוזרו בכוח בידי המשטרה. מוקדם יותר הם ניסו לפרוץ לבית המשפט העליון אך נבלמו על ידי השוטרים. קצין משטרה ושוטר נזקקו לטיפול רפואי, ו-25 פעילים נעצרו.

הבוקר שיחרר בית המשפט השלום בירושלים את רוב פעילי הימין שנעצרו בתנאים מגבילים, הכוללים הרחקה מצמתי הפגנות. המשטרה הודיעה כי תמליץ להעמיד לדין את העצורים.

עמית סגל בטור מיוחד: קצת הבנה הדדית לא תזיק פה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת