כרזות התמיכה המסתוריות בדרעי: ניסיון לסכסך בינו לבין הרב עובדיה?

בתלונה שהגיש למשטרה, סיפר אריה דרעי כי מבדיקה שערכו מקורביו עלה כי האחראי לקמפיין ה"תמיכה" התמיכה המסתורי בו הוא לא אחר מאשר פעיל הימין הקיצוני איתמר בן-גביר. הוא האשים כי מדובר במהלך שנועד לסכסך בינו לבין הרב עובדיה יוסף. בן-גביר: "פעם גנב - תמיד גנב"

קמפיין התמיכה המסתורי באריה דרעי התברר כניסיון לחבל במעמדו ובהתמודדותו לכנסת. בצעד חריג, הגיש הערב דרעי תלונה במשטרה נגד פעילי הימין הקיצוני איתמר בן-גביר וברוך מרזל, שהתבררו, לאחר בדיקה, כמי שהיו אחראים לפרשה.

ראשית הסיפור בכרזות שנתלו בסוף השבוע בכמה ערים שעליהן נכתב: "הרוב קובע - ולא הרב קובע. דרעי לראשות ש"ס". הרב המדובר הוא כמובן מנהיגה הרוחני של ש"ס, עובדיה יוסף. מאחורי מעטה התמיכה לכאורה בדרעי, מובן כי הרב עובדיה לא הביע שביעות רצון לנוכח הדברים - שנועדו, הלכה למעשה, לתקוע מקלות בגלגליו של דרעי בדרכו לכנסת הבאה.

הערב הגיש, כאמור, דרעי תלונה במשטרה וגולל בה את הסיפור הבא: בניסיון לברר את זהות האחראים להפצת המודעות, הלכו אנשיו של דרעי לבית הדפוס שבו הופקו הכרוזים כשהם מתחזים לבן-גביר. הם ביקשו לתת להם מודעות שפעיל הימין, לכאורה, מסר להם ימים ספורים קודם לכן.

כעבור זמן קצר, קיבלו לידיהם את המודעות - שאכן נמסרו על-ידי בן-גביר - וכך חשפו כי פעיל הימין הקיצוני הוא אכן מי שעומד מאחורי היוזמה. לכך הצטרפו גם תמונות שהעידו על אחריותו לכך.

"מדובר בקנוניה פלילית חמורה מאין כמותה שמטרתה לסכסך בין דרעי לבין הרב עובדיה", נכתב בתלונה. "לתרמית כבר נודעו תוצאות מעשיות שהרי שוחרי רעתו של דרעי התבססו עליה כדי להשמיץ אותו בבית הרב".

בן-גביר, בתגובה, מיהר כבר הערב להגיש תלונה במשטרה נגד דרעי על התחזות - זו של אנשיו אליו וגניבת הכרוזים. תגובתו לכתבה הייתה: "פעם גנב - תמיד גנב".

ניסיון לגרום נזק פוליטי במסווה לתמיכה 

המודעות שבמרכז הפרשה ניתלו באישון לילה ברחבי ירושלים, תל אביב, בני ברק ובשכונות החרדיות בפתח תקווה.

מארגני הקמפיין אמרו כי "המודעות קוראות להתחשב בדעת רוב הציבור התומך בשר לשעבר אריה דרעי. לא ניתן להתעלם מהסקרים שמנבאים מעל עשרה מנדטים ולא ניתן לפצל את הציבור הספרדי מסיבות אישיות אינטרסנטיות".

עוד אומרים המארגנים, כי "חבל שגורמים בתוך ש"ס מתעלמים, וחמור מכך, גורמים למורנו ורבנו הרב עובדיה יוסף להתעלם מנתונים אלו, וכך פוגעים בכמות המנדטים שתוכל תנועת ש"ס להביא בבחירות הבאות. חייבים לומר בקול צלול: הרוב קובע ולא הרב קובע - דרעי לראשות ש"ס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת