בקרוב: "אייר פורס 1" לראש הממשלה נתניהו?

ראש הממשלה בנימין נתניהו הקים ועדת שרים שתיבחן רכישת מטוס למען נסיעותיו בעולם. חברי הוועדה - שרי התחבורה, האוצר והמשפטים יצטרכו לבחון האם הרכישה תחסוך מיליונים למדינה והאם היא תעמוד בביקורת הציבורית

אייר פורס 1 לנתניהו? ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה היום ועדת שרים שתיבחן רכישת מטוס עבור הנסיעות שלו ברחבי העולם. את ההמלצה אמורה לפרסם הוועדה תוך שבועיים בלבד.

בוועדה שתחל את דיוניה מחר, ישבו שלושה שרים. בראשה יעמוד שר התחבורה ישראל כץ, לצידו שר האוצר יובל שטייניץ ושר המשפטים יעקב נאמן. על פי ההערכה הוועדה אכן תמליץ לרכוש את המטוס, וכך להפסיק את נוהג חכירת המטוסים שפועל כיום.

המטוס שייתכן ויירכש עבור ראש הממשלה צריך לעמוד בכמה דרישות. צריכה להיות לו את היכולת לטוס לארצות הברית, לכן ככל הנראה מדובר במטוס מסוג באוינג 757 או 767, הכל תלוי בכסף ובביקורת הציבורית.

חשש מביקורת ציבורית

אך למרות הרמות הגבה, מתברר שיש מספר תומכים ברכישה. לפני כמה שנים חבר הכנסת אבי דיכטר ממפלגת קדימה, הציג נתונים לוועדת הכספים לפיהן עלות רכישת מטוס שכזו מצדיקה את עצמה. לדבריו קניית מטוס תחסוך מיליונים תוך כמה שנים, כי עלויות חכירת המטוסים היא מיליונים בשנה.

מה שמנע עד כה את הצעד הוא החשש מביקורת ציבורית. כעת הוועדה תצטרך לבדוק את נושא הכדאיות הכלכלית וגם את נושא הגאווה הלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת