נתניהו בישיבת הממשלה: "קיבלנו את העסקה - חמאס לא משיב"

ראש הממשלה התייחס בישיבת הממשלה ליום השנה החמישי לחטיפת גלעד שליט ואמר: "קיבלנו הצעה לא פשוטה וקשה מהמתווך הגרמני, הסכמנו - אך חמאס לא השיב". קודם לכן הכריזה משפחת שליט על "מפקד העם להחזרת גלעד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הבוקר ליום השנה החמישי לנפילתו בשבי של החייל החטוף גלעד שליט, ומדגיש כי ישראל מוכנה ללכת כברת דרך ארוכה על מנת לשחררו. "כל אדם הגון בעולם צריך להתקומם נוכח המצב הזה", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

"אני מודע לכך שגלעד בסבל קשה ולסבל שעובר על משפחתו, אך עלי ועל כתפי השרים מוטלת האחריות לביטחונם של תושבי ישראל", ציין ראש הממשלה, וחשף גם את התנהלות המגעים מול החמאס. "אנחנו קיבלנו הצעה מהמתווך הגרמני. ההצעה הזאת היא קשה, היא לא הצעה פשוטה למדינת ישראל", אמר נתניהו. "ובכל זאת אנחנו הסכמנו לקבלה, מתוך הידיעה שהיא מאזנת בין הרצון שלנו להביא לשחרורו של גלעד ומנגד גם למנוע פגיעה אפשרית בחייהם ובביטחונם של אזרחי ישראל. עד לרגע זה לא נתקבלה תשובה רשמית של החמאס להצעתו של המתווך הגרמני".

"חמאס מסרב לקיים את הדרישות המינימליות של האמנות הבין-לאומיות וגם של תנאים אנושיים", הדגיש נתניהו. "הוא מסרב לאפשר לו בכל הזמן הזה אפילו ביקור אחד של הצלב האדום ואני חושב שכל העם וכל אדם הוגן והגון בעולם מתקומם נגד הדברים הללו של החמאס".

אלי ישי: "להחזיר את גלעד, ויפה שעה אחת קודם"

"אנחנו הפעלנו לחץ בין-לאומי כבד שהתבטא באמירות של המדינות המובילות, כמובן כולל ארצות הברית והמדינות המובילות באירופה ואתמול התבטאותו של מזכ"ל האו"ם, שכולם דורשים את שחרורו המיידי של גלעד וקודם כל את הביקור של הצלב האדום בשביו", הדגיש ראש הממשלה. "בנוסף לכך קיבלנו החלטה לשנות את תנאי האסירים, החגיגה הזאת נגמרת".

"אנחנו פועלים גם בפעולות אחרות ואינני חושב שזה המקום לפרטן", ציין נתניהו. "מטרת כל הפעולות היא להביא להחזרתו של גלעד שליט בריא ושלם הביתה...אך על כתפי כל ממשלה בישראל מוטלת גם האחריות לדאוג לביטחונם ולחייהם של אזרחי ישראל".

שר הפנים אלי ישי התייחס לנושא גם כן בפתח ישיבת הממשלה. "צריך לעשות הכל להחזירו בריא ושלם - ויפה שעה אחת קודם", אמר ישי. "כל עוד גלעד שליט לא חזר - ההנהגה נכשלה. המחיר כבד ולא פשוט - אבל צריך לעשות מאמץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק