נועם שליט הכריז על "מפקד העם להחזרת גלעד" ב-SMS

נועם שליט פנה לראש הממשלה ואמר: אין לך מנדט לגזור מוות על גלעד. "מלא את חובתך כלפי חייל צה"ל ששלחת למשימה לפני 5 שנים, שלם את המחיר הנדרש, לפני שיהיה מו"מ על החזרת הארון". צפו במסיבת העיתונאים

משפחת שליט הודיעה הבוקר במסיבת עיתונאים מיוחדת לציון יום השנה החמישי לחטיפת גלעד. שמשון ליבמן, ראש מטה המאבק לשחרור גלעד שליט הכריז על קמפיין אינטנסיבי שייקרא "מפקד העם להצלת גלעד". "בכל אמצעי המדיה, נציג קטעי עיתונות מההיסטוריה העצובה של רון ארד, עד היעלמותו, ובכך נראה עד כמה ההיסטוריה דומה לזו של שליט. נבהיר באמצעות שורה של בכירים לשעבר בשירותי הביטחון, כיצד כן ניתן לשלם את המחיר בעבור גלעד".

"אנחנו קוראים לכל הציבור שמקבל את העסקה, שאומרת 'שחרור שליט תמורת 450 מחבלים שחלקם עם דם על הידיים לביתם ועוד 550 על פי בחירת ישראל'. אנחנו מבקשים מהציבור לקחת את הסלולרים, לשלוח את המילה 'בעד' למספר 5252, אנחנו רוצים מאות אלפי SMS או לגלוש לאתר gilad.org ושם ניתן יהיה להצביע. כך נוכל לקבל תמונת אמת. נשתמש בכלים נוספים על מנת לאמת זאת. זה יהיה הצעד הראשון ובתוך ימים ספורים נשמע על הצעד השני".

"אין לראש הממשלה מנדט לגזור מוות על גלעד"

"היום לאחר חמש שנים של שבי, כאשר אנחנו מתחילים לצערנו הרב לספור את השנה השישית של גלעד בשבי, אנחנו אומרים לממשלת ישראל ולראש הממשלה בנימין נתניהו - אין לך מנדט לגזור גזר דין מוות על גלעד", פתח נועם שליט את דבריו במסיבת העיתונאים המיוחדת לציון יום השנה של החטיפה.

"לגלעד אין מחר, ובשבי אין זמן. החולשה וההתעקשות והאטימות שאתה ראש הממשלה מפגין בפרשה העצובה הזאת היא סכנה מיידית ומוחשית לבריאותו ולחייו של גלעד ובנוסף סכנה לחוסן הלאומי ולערכים של מדינת ישראל, עליהם כולנו התחנכנו. אנחנו אומרים לראש הממשלה – בהיעדר מנופי לחץ שאתה לא מסוגל להפעיל על ראשי חמאס, מלא את חובתך ואת חובת ממשלת ישראל כלפי חייל צה"ל ששלחתם למשימה לפני חמש שנים, שלם את המחיר הנדרש, אך ורק את המחיר הנדרש, לא כל מחיר, על דברים היפותטיים, אנחנו מדברים על המחיר הנדרש מתוך חוזק ולא מתוך חולשה, להשיב את גלעד לפני שיהיה מאוחר מדי".

נועם שליט המשיך: "כל עם ישראל, חיילי צה"ל לדורותיהם, הורים, צעירים, אבות, אמהות, נושאים את עיניהם ומייחלים לרגע הזה שגלעד יחזור הביתה. זהו מבחן אמון של העם במנהיגיו. אף אחד מכל אלה שמניתי, לא יסלח לך אדוני ראש הממשלה על הפקרתו של גלעד לגורלו בעזה, כפי שקרה עד היום. היום 1,826 ימים ולילות ארוכים שגלעד קבור חי בעזה. אין מילה אחרת לתאר את זה".

"בבידוד, בחושך, ללא אור יום. ממשלות ישראל ששלחו אותו למשימה, כשלו במשך חמש שנים תמימות להשיבו הביתה והפקירו אותו בידי החמאס. מצד אחד במשך כל אותה התקופה ממשלת ישראל לא הצליחה להפעיל מנופי לחץ שאולי היו יכולים להוריד את המחיר. גם אם היו מנופי לחץ בודדים במשך התקופה הזאת – הרי שהם הסתיימו והתקפלו – כמו הנסיגה מעזה במהלך עופרת יצוקה או הסרת הסגר על הכנסת הסחורות. רק ביום חמישי שעבר, אחרי חמש שנים, שמענו בהודעה חגיגית של ראש הממשלה על הרעת תנאי הכליאה של האסירים. אנחנו בספק אם ההצהרות הללו גם הפעם לא ילוו בהתקפלות מלאה של הממשלה".

"מצד שני", המשיך שליט את דבריו, "ראש הממשלה וסביבתו מפחדים לקבל החלטה שלוקחת בחשבון סיכונים – אבל אלו הם סיכונים מחושבים. ממשלת ישראל בהנהגת ראש הממשלה בנימין נתניהו מפחדת להתמודד עם אסירים שאולי יחזרו לטרור".

"ראש הממשלה יוצא בהודעות ממוחזרות מלשכתו, כאילו זרועות הביטחון והמודעיין המיומנות לא יוכלו להתמודד עם כמה עשרות מחבלים, והדבר הזה משנה את המאזן האסטרטגי של מדינת ישראל באזור. אנחנו שומעים מדי פעם שעסקת ג'יבריל עולה, אבל אנחנו טוענים כי היא אינה רלוונטית להיום. המצב בשטח השתנה והיום אמצעי השליטה של מדינת ישראל בשטח וגם של הרשות הפלסטינית הם טובים יותר".

"כך או כך, אסירים ביטחוניים משוחררים מהכלא הישראלי מדי יום ביומו. מי שרוצה ויכול לבצע פיגוע, יעשה זאת ללא קשר לעסקה כזו או אחרת. יש מחבלים בשטח, יש מחבלים שמשתחררים כל יום".

"אנחנו שוב חוזרים ואומרים לראש הממשלה: אין לך, בנימין נתניהו, מנדט לגזור גזר דין מוות על גלעד. גם רון ארד במכתביו למשפחתו אמר את אותם מילים. החולשה הזאת, ההתעקשות והאטימות שראש הממשלה מפגין – הן סכנה מיידית וחושנית לחייו של גלעד".

"מלא את חובתך, ראש הממשלה, שלם את המחיר הנדרש – מתוך חוזק ולא מתוך חולשה. היום, לפני שלא יהיה את מי להחזיר ויתחיל מו"מ על החזרת ארון".

מאות ישראלים הגיעו בסוף השבוע למאהל המחאה כדי להזדהות עם מאבקה של משפחת שליט, ועמדו מחוץ לכניסה למתחם בית רה"מ, בעוד בני המשפחה היו כבולים לגדר במרחק של כמה מטרים מהם. הפעילים קראו קריאות בגנות ראש הממשלה ("ראש הממשלה, צא החוצה ושלם מה שצריך") ובעד עסקה לשחרור גלעד שליט ("חי, חי, חי, גלעד עדיין חי", "לא מפקירים, את גלעד משחררים", וגם "האם רק בתוך ארון ניתן לחזור מהשבי?").

גורמים בלשכת ראש הממשלה טענו אתמול שהם מבינים את כאבה של משפחת שליט, אך המאבק שלהם גורם נזק ועלול להעלות את המחיר שידרוש חמאס עבור שחרורו. במקביל, בכיר חמאס מחמוד א-זאהר אמר אתמול כי "המשא ומתן לשחרור החייל החטוף תקוע". בשיחה עם כתבים אמר כי "אם ישראל לא תענה לדרישות חמאס אין בכוונת הארגון לחדש את השיחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק