"הרוב קובע - לא הרב קובע"

מודעות בריכוזים חרדיים בערים פתח תקווה, ירושלים, תל אביב ובני ברק נתלו במהלך הלילה הקוראות להשיב את אריה דרעי לראשות ש"ס, במקום השר אלי ישי. "הרוב קובע - לא הרב קובע", קראו המודעות מעוררות המחלוקת בקהילה הספרדית

המודעות שהופצו בירושלים ("אזרחים תומכי דרעי")

פעילים מתנועת "אזרחים תומכי דרעי" תלו במהלך הלילה מודעות ברחבי ירושלים, תל אביב, בני ברק ובשכונות החרדיות בפתח תקווה ולשונן: "הרוב קובע ולא הרב קובע".

מארגני הקמפיין אומרים כי "המודעות קוראות להתחשב בדעת רוב הציבור התומך בשר לשעבר אריה דרעי. לא ניתן להתעלם מהסקרים שמנבאים מעל עשרה מנדטים ולא ניתן לפצל את הציבור הספרדי מסיבות אישיות אינטרסנטיות".

עוד אומרים המארגנים, כי "חבל שגורמים בתוך ש"ס מתעלמים, וחמור מכך, גורמים למורנו ורבנו הרב עובדיה יוסף להתעלם מנתונים אלו, וכך פוגעים בכמות המנדטים שתוכל תנועת ש"ס להביא בבחירות הבאות. חייבים לומר בקול צלול: הרוב קובע ולא הרב קובע - דרעי לראשות ש"ס".

אנשיו של דרעי: אנשי ימין מנסים לסכסך

מקורבים לאריה דרעי סיפרו בשיחה עם חדשות 2, כי אין להם כל קשר למסע תליית המודעות, וכי הם הצליחו לחשוף קשר בין הרב אלי ישי, יו"ר ש"ס, לבין אנשי ימין קיצוני - בהם גם ברוך מרזל ואיתמר בן גביר. "הפצת המודעות הללו פוגעות בצורה קשה בכבודו של מר"ן הרב עובדיה יוסף", מסרו המקורבים.

סקר: 9 מנדטים למפלגה חדשה בראשות דרעי

מפלגה דתית חילונית בראשות אריה דרעי תזכה בתשעה מנדטים בבחירות הבאות, כך נקבע בסקר המתפרסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" אשר נערך בשיתוף מינה צמח. על פי ההערכות דרעי עשוי לחבור למפלגת קדימה לאחר הבחירות ולהעניק לה את הרוב הדרוש להקמת ממשלה. בש"ס מכריזים בינתיים כי אלי ישי ימשיך לכהן כיו"ר המפלגה.

שלשום הצהיר אריה דרעי על כוונתו לשוב לפוליטיקה והמערכת הפוליטית גואשת. על פי תוצאות סקר מינה צמח וידיעות אחרונות, אם דרעי ירוץ בראש מפלגה דתית-חילונית עצמאית הוא יזכה בתשעה מנדטים שחלקם יהיו על חשבון מפלגת ש"ס שתקטן לשמונה מנדטים וכן על חשבון הליכוד. בכך יעניק דרעי יתרון לגוש המרכז-שמאל ולמפלגת קדימה בראשות ציפי לבני.

רבים ממתינים למוצא פיו של הרב עובדיה, מנהיג מפלגת ש"ס בן ה-91. בעבר הרב עובדיה קירב אליו את אריה דרעי, אך משזה נכנס לכלא העדיף הרב את אלי ישי המכהן כיו"ר המפלגה כיום. אנשיו של אלי ישי מאשימים את אריה דרעי כי אינו נשמע להעדפותיו של הרב עובדיה ואילו במחנה של דרעי הודפים את ההאשמות וטוענים כי הוא נשמע לכל הוראותיו של הרב.

כעת מעריכים במפלגה כי דרעי יבקש לחזור ולהנהיג את ש"ס אותה הוביל בעבר. על פי הסקר, אם יעמוד דרעי בראש מפלגת ש"ס המפלגה תגדיל את כוחה ותצבור 14 מנדטים.

במקביל, אתמול בלילה תלו פעילים מתנועת אזרחים תומכי דרעי מודעות ברחבי ירושלים, תל אביב, בני ברק והשכונות החרדיות בפתח תקווה עליהן נכתב: "הרוב קובע ולא הרב קובע - דרעי לראשות ש"ס".

תוצאות הסקר המלאות:

• אם אריה דרעי רץ בראש רשימה דתית-חילונית:
קדימה - 29, הליכוד - 24, ישראל ביתנו - 13, העבודה - 10, מפלגתו של דרעי - 9, ש"ס - 8, אגודת ישראל - 6.
חלוקת הגושים: ימין +המפלגות החרדיות - 57, קדימה + שמאל - 54, דרעי - 9.

• אם אריה דרעי רץ בראש רשימת ש"ס:
קדימה - 29, הליכוד - 25, ש"ס - 14, ישראל ביתנו - 13, העבודה - 10, אגודת ישראל - 6, מרצ - 4.
חלוקת הגושים: ימין + המפלגות החרדיות - 65, קדימה + מפלגות השמאל - 55.

• אם אריה דרעי לא רץ לבחירות:
קדימה - 31, הליכוד - 26, ישראל ביתנו - 14, ש"ס - 10, העבודה - 10, אגודת ישראל - 6, מרצ - 4.
חלוקת הגושים: ימין + המפלגות החרדיות - 63, קדימה + מפלגות השמאל - 57.

מעניין לציין כי בכל התרחישים מפלגת העצמאות בראשות אהוד ברק לא עוברת את אחוז החסימה.

שלשום הודיע יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי כי בכוונתו לשוב לפוליטיקה ולהתמודד בבחירות הבאות. "בבחירות הבאות אעמוד בראש מפלגה", אמר דרעי במהלך פאנל דיון בראשותה של אילנה דיין, ורמז בדקות כי יש להחליף את ההנהגה הנוכחית של ש"ס.

"קיבלתי את ההחלטה בשנה האחרונה מהרבה סיבות", אמר דרעי. "אני מרגיש שאני יכול לתרום ולתת תקווה לאזרחי מדינת ישראל, ואי איפשר לתרום בלי כוח פוליטי. אני חוזר ורוצה להשתמש בכל פוליטי למען אחדות ואחריות ציבורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת