סקר: מפלגה בראשות אריה דרעי תזכה ב-9 מנדטים

אם יחליט לרוץ בראשות ש"ס יגדיל את כולה של המפלגה ל-14 מנדטים, כך עולה מסקר ידיעות אחרונות ומינה צמח. במפלגה ממתינים לדבריו של הרב עובדיה. שלשום הודיע דרעי כי בכוונתו להקים מפלגה ולהתמודד בבחירות הבאות: "אני מרגיש שאני יכול לתרום ולתת תקווה לאזרחי מדינת ישראל, ואי איפשר לתרום בלי כוח פוליטי"

מפלגה דתית חילונית בראשות אריה דרעי תזכה בתשעה מנדטים בבחירות הבאות, כך נקבע בסקר המתפרסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" אשר נערך בשיתוף מינה צמח. על פי ההערכות דרעי עשוי לחבור למפלגת קדימה לאחר הבחירות ולהעניק לה את הרוב הדרוש להקמת ממשלה. בש"ס מכריזים בינתיים כי אלי ישי ימשיך לכהן כיו"ר המפלגה.

שלשום הצהיר אריה דרעי על כוונתו לשוב לפוליטיקה והמערכת הפוליטית גואשת. על פי תוצאות סקר מינה צמח וידיעות אחרונות, אם דרעי ירוץ בראש מפלגה דתית-חילונית עצמאית הוא יזכה בתשעה מנדטים שחלקם יהיו על חשבון מפלגת ש"ס שתקטן לשמונה מנדטים וכן על חשבון הליכוד. בכך יעניק דרעי יתרון לגוש המרכז-שמאל ולמפלגת קדימה בראשות ציפי לבני.

רבים ממתינים למוצא פיו של הרב עובדיה, מנהיג מפלגת ש"ס בן ה-91. בעבר הרב עובדיה קירב אליו את אריה דרעי, אך משזה נכנס לכלא העדיף הרב את אלי ישי המכהן כיו"ר המפלגה כיום. אנשיו של אלי ישי מאשימים את אריה דרעי כי אינו נשמע להעדפותיו של הרב עובדיה ואילו במחנה של דרעי הודפים את ההאשמות וטוענים כי הוא נשמע לכל הוראותיו של הרב.

כעת מעריכים במפלגה כי דרעי יבקש לחזור ולהנהיג את ש"ס אותה הוביל בעבר. על פי הסקר, אם יעמוד דרעי בראש מפלגת ש"ס המפלגה תגדיל את כוחה ותצבור 14 מנדטים.

במקביל, אתמול בלילה תלו פעילים מתנועת אזרחים תומכי דרעי מודעות ברחבי ירושלים, תל אביב, בני ברק והשכונות החרדיות בפתח תקווה עליהן נכתב: "הרוב קובע ולא הרב קובע - דרעי לראשות ש"ס".

תוצאות הסקר המלאות:

• אם אריה דרעי רץ בראש רשימה דתית-חילונית:
קדימה - 29, הליכוד - 24, ישראל ביתנו - 13, העבודה - 10, מפלגתו של דרעי - 9, ש"ס - 8, אגודת ישראל - 6.
חלוקת הגושים: ימין +המפלגות החרדיות - 57, קדימה + שמאל - 54, דרעי - 9.

• אם אריה דרעי רץ בראש רשימת ש"ס:
קדימה - 29, הליכוד - 25, ש"ס - 14, ישראל ביתנו - 13, העבודה - 10, אגודת ישראל - 6, מרצ - 4.
חלוקת הגושים: ימין + המפלגות החרדיות - 65, קדימה + מפלגות השמאל - 55.

• אם אריה דרעי לא רץ לבחירות:
קדימה - 31, הליכוד - 26, ישראל ביתנו - 14, ש"ס - 10, העבודה - 10, אגודת ישראל - 6, מרצ - 4.
חלוקת הגושים: ימין + המפלגות החרדיות - 63, קדימה + מפלגות השמאל - 57.

מעניין לציין כי בכל התרחישים מפלגת העצמאות בראשות אהוד ברק לא עוברת את אחוז החסימה.

שלשום הודיע יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי כי בכוונתו לשוב לפוליטיקה ולהתמודד בבחירות הבאות. "בבחירות הבאות אעמוד בראש מפלגה", אמר דרעי במהלך פאנל דיון בראשותה של אילנה דיין, ורמז בדקות כי יש להחליף את ההנהגה הנוכחית של ש"ס.

"קיבלתי את ההחלטה בשנה האחרונה מהרבה סיבות", אמר דרעי. "אני מרגיש שאני יכול לתרום ולתת תקווה לאזרחי מדינת ישראל, ואי איפשר לתרום בלי כוח פוליטי. אני חוזר ורוצה להשתמש בכל פוליטי למען אחדות ואחריות ציבורית".

"לא נהיה כמו ש"ס"

"זו לא תהיה מפלגה סקטוריאלית כמו ש"ס", אמר דרעי. "מה שהתאים בשנת 1984 אינו רלוונטי עכשיו. היום אני חוזר לפוליטיקה כדי לאחד את העם, לקראת הכרעות קשות שיעמדו בפנינו".

"מובן שאעסוק גם בנושאי תהליך השלום כפי שעשיתי בעבר", הוסיף דרעי. "אך המציאות השתנתה וצריך לבחון את הדברים. חלום הבלהות שלי הוא מלחמה, מעולם לא הצבעתי בקבינט בעד פעולות צבאיות, ולכן אני יודע שלא אוכל להיות ראש ממשלה".

סקר שנערך במיוחד לחדשות 2 בדצמבר בשנה שעברה, העלה כי אם עמרם מצנע ואריה דרעי יעמדו בראשות מפלגת העבודה וש"ס בבחירות הבאות, כוחן יתחזק משמעותית. על פי הסקר, שבוצע באמצעות מכון "הגל החדש", הייתה זוכה ש"ס בהנהגת דרעי לעשרה מנדטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת