מחאת הח"כים: להחרים את 4 ביולי בשגרירות ארה"ב במחאה על אי-שחרור פולארד

"בזמן שבבית השגריר יחגגו עם סיגרים וגביעי מרטיני, מנת חלקו של יהונתן פולארד תהיה ספירת בוקר וקציץ בשר מעופש", כך כתב ח"כ אורי אריאל במכתב שהפיץ הערב לכלל חברי הכנסת, בו הוא מפציר בהם להיעדר מהחגיגה השנתית בשגרירות ארה"ב, לרגל יום העצמאות האמריקני. ח"כ שנלר הוציא מכתב-נגד: "לכבד את יום חגה של ארה"ב"

פולארד. "ספירת בוקר ומזון מעופש" (חדשות 2)

מחאת הח"כים למען פולארד: ח"כ אורי אריאל הפיץ הערב מכתב לחברי הכנסת, בו הוא קורא להם להחרים את קבלת הפנים השנתית החגיגית בשגרירות האמריקנית, שנערכת מדי שנה ב-4 ביולי, במחאה על אי-שחרור ג'ונתן פולארד להלווית אביו.

"אי שם בדרום קרוליינה נמק בכלאו יהונתן פולארד", כתב אריאל. "בזמן שבבית השגריר יחגגו עם סיגרים וגביעי מרטיני, מנת חלקו תהיה ספירת בוקר וקציץ בשר מעופש".

הוא הוסיף: "רבותיי, המשך כליאתו של פולארד אינה מוצדקת מצד עצמה, והיא עוול הומניטרי ראשון במעלה. זהו עוול שממשלת ארה"ב מבצעת כלפי אזרח ישראלי. אשר על כן, אני פונה עליכם בבקשה שלא לפקוד את קבלת הפנים של שגריר ארה"ב".

שנלר במכתב-נגד: "לשמוח ביום חגה של ארה"ב"

"חשוב להבהיר שאין בכך כדי לקרוא לחרם מכל סוג שהוא", מציין ח"כ אריאל במכתבו. "ארה"ב הייתה ועודנה מהטובות בידידותינו בעולם. אולם גם בין ידידים מתגלעים לעתים חילוקי דעות... אי הגעה לחגיגות בשגרירות מהווה תגובה מידתית".

מי שכבר הביע התנגדות להצעה הוא ח"כ עתניאל שנלר. לדבריו, "אמנם היה צפוי כי הממשל האמריקני המבקש, בצדק, לקדם תהליכים מדיניים במזה"ת שהם אינטרס ישראלי מובהק, יהיה ערני יותר לכוחה וחשיבותה של הסולידריות בחברה הישראלית, כמנוף ליצירת תמיכה לאומית במהלכים המדיניים בעתיד, אולם דווקא בשל כך, עלינו להיות מאופקים יותר ומסוגלים להכיל אכזבות גם מהמקורבים לנו ביותר".

"עלינו חברי הכנסת, כמיצגים את מדינת ישראל, להכיר תודה לידידתנו הגדולה ארה"ב של אמריקה, לשמוח ביום חגה", הוסיף שנלר במכתב משלו לח"כים. "לצד תסכולינו, יש להבליט את הבסיס המשותף והחם בין האומות, להכיר תודה, ולהרים כוסית לחייה של האומה העומדת לצידינו בכל עת וללא סייג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת