מפקד העבודה: מימון מתפקדים למפלגה בניגוד לחוק

התחקיר שפורסם אמש עורר סערה גדולה במפלגת העבודה, יש כבר מועמדים לתפקיד היושב ראש שקוראים לבחון את המפקד ולפסול אלפי מתפקדים. הערב אנחנו מביאים עוד חלק בתחקיר: מתפקדים שמישהו אחר שילם על הרישום שלהם – וזו כבר עבירה פלילית

מפקד מפלגת העבודה מספק עוד הפתעות. הפעם, סוג שמעלה חשד לפלילים. על פי החוק, המתפקדים חייבים לשלם את דמי החבר בעצמם או באמצעות בני זוגם, זאת כדי למנוע מפקדים המוניים בכסף. כל תשלום אחר הוא עבירה פלילית שעונשה מאסר, אבל עיון במפקד מגלה לא מעט מתפקדים חדשים שמישהו אחר, עלום שם, שילם עבורם את הכסף.

איתור של כל המתפקדים הפסולים האלה הוא מלאכה מסובכת, בטח כשעל הפרק פסילת עוד אלפי מתפקדים. התחקיר אמש גילה 10% מהמתפקדים שרשומים במפלגות אחרות, התפקדות ענק בישובים כמו חורה וג'וליס למרות שאיש שם כמעט לא הצביע לעבודה, ובכלל רבים שצורפו למפלגה מבלי ידיעתם.

"מדובר בממצאים מאוד חמורים", טוענת ח"כ שלי יחימוביץ' שמתמודד על ראשות המפלגה. "מפלגת העבודה עם הפיקוח של השופטת בדימוס שרה פריש, צריכה לקחת אותם מאוד ברצינות ופשוט לבדוק טופס טופס ולפסול כל טופס שלא התפקד באופן כשר ונקי". כולם מסכימים שמפקד העבודה ייאלץ לעבור דיאטה רצינית מאוד, ואפילו אזישאר כוחם של קבלני הקולות והמאכרים עצום. הם יוכלו לקבוע מי ינהיג את מפלגת העבודה לדרך חדשה, בשיטות ישנות ומוכרות.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "למועמד שיש לו מידע על מתפקדים ששילמו באמצעי שונה מהמותר - מוזמן לפנות ליו"ר ועדת הבחירות או לממונה על תואר המפקד, ומתפקדים אלה יפסלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת