בכירים בעבודה: לחקור את המפקד

בעקבות תחקיר חדשות 2 קוראים בכירים ב"עבודה" לחקור את מפקד המפלגה. בתחקיר נחשף כי המפקד האחרון כלל התפקדויות כפולות, מפקדי ארגזים המוניים במגזר הערבי ורישום של מאות אנשים ללא ידיעתם

בכירים ב"עבודה" קוראים היום לחקור את מפקד המפלגה שנערך בחודשים האחרונים - זאת בעקבות תחקיר חדשות 2 אמש, שחשף כי המפקד האחרון של המפלגה כלל התפקדויות כפולות, מפקדי ארגזים המוניים במגזר הערבי ורישום של מאות אנשים ללא ידיעתם. מהמפלגה נמסר בתגובה כי הכנת ספר הבוחרים טרם הסתיימה.

במפלגה מעט פתחו שמפניות כאשר נסגר לפני שבועיים המפקד לקראת הפריימריז על ראשות התנועה. המפלגה החבוטה התפארה במספר המרשים של 55 אלף מתפקדים חדשים, שהחליטו לתת לה עוד צ'אנס.

רק כמחצית מטופסי המתפקדים הוקלדו עד עכשיו אל המחשב בבית המפלגה, והם מעמידים בסימן שאלה גדול מאוד את הכשרות והאותנטיות של המפקד הזה.

שיחה לדוגמה עם לואיזה מבאר שבע, מתפקדת טרייה, היא השיבה לשאלת חדשות 2 האם התפקדה למפלגת העבודה, בפשטות, "לא". ולנטינה מקריית גת אמרה: "אני לא מכירה את זה כל כך. אני חתמתי, אבל אני עם בן שלי הייתי. אני לא כל כך מבינה".

רבים מהמתפקדים שהצטרפו לכאורה לעבודה במסגרת התחדשותה, בכלל לא ידעו שהם כאלה. בין שורות הנתונים הצפופות, אפשר לאתר את המועמדים החזקים. עמיר פרץ, למשל, עם 962 מתפקדים בשדרות.

התפקדות כפולה? משולשת!

אבל הסיפור האמיתי מתרחש במגזר הלא-יהודי, שמהווה 23%-25% מכלל המתפקדים. ברבים מהמקרים עשרות מתפקדים, בדרך כלל מאותה חמולה, רשומים תחת מספר טלפון אחד, של הפוקד הראשי, כדי להקשות על איתורם. חלק מהטפסים נראים כמפקד ארגזים לכל דבר ועניין, עם פער משמעותי ביותר בין מספר המצביעים לבין המתפקדים.

עד כאן - מטריד. ועכשיו לסוגיות הלא חוקיות: מקרב 23 אלף הטפסים שבדקנו, לפחות 10% אמורים להיפסל בגלל התפקדות כפולה למפלגות אחרות. והנה כבר המצאה חדשה מבית העבודה - התפקדות משולשת: גם ליכוד, גם קדימה, ועכשיו גם מפלגת הפועלים.

מזכ"ל מפלגת העבודה חיליק בר מסר בתגובה לתחקיר כי "המפלגה ערכה מפקד גדול ואמיתי שתוצאותיו טרם נמסרו, ולכן כל השערה לגבי טוהר המפקד או כל בעיה אחרת, אינה מבוססת או נכונה. לאחרונה מונתה שופטת לשמש כאמונה על אמינות המפקד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת