ח"כ עתניאל שנלר קורא לשלול את פרס ישראל מנתן זך

"ההשוואה בין משטר נתניהו למשטרו של היטלר היא חציית קו, ולכן אני קורא לכם לשקול את שלילת פרס ישראל מנתן זך". כך כתב הבוקר ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) לוועדת הפרס. "דבריו של זך מהווים כתם על מוסד פרס ישראל", הוסיף

שנלר נגד זך (חדשות 2)

לאחר שאתמול תקף המשורר נתן זך את התנהלותה של ממשלת נתניהו, והשווה אותה למשטרו של היטלר, קרא היום ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) לשלול מזך את פרס ישראל.

במכתב ששלח ח"כ שנלר לוועדת הפרס, הוא אומר כי פרס ישראל הוענק לזך לאחר שנמצא כבעל זכויות רבות לבעל תרומה משמעותית למדינה בתחום התרבות. "עם זאת, התבטאויותיו האחרונות של נתן זך באמצעי התקשורת המשוות את המנהיגות הישראלית למנהיגות הנאצית מעמידות בצל כבד את היותו ראוי לשאת בתואר המחייב של חתן פרס ישראל", לשון המכתב.

ח"כ שנלר המשיך ויצא נגד זך: "לשונו המנאצת והמגדפת של המשורר העברי בשידור חי, כלפי אנשים אשר איתם הוא נימצא במחלוקת אידיאולוגית פוליטית, היא חציית הקו המוסרי. אין אני בקיא בדרך בה בוחרים מועמדים לפרס ישראל, ומשום כך אין אני בקיא בסוגיית היכולת לשלול פרס זה, אך ברור לכול שהתבטאויות אלה ונוספות של נתן זך, מטילות כתם על מוסד פרס ישראל ומעוררות תהיות לזכאותו של האיש להחזיק בתואר המחייב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת