בית המשפט העליון: צו להפסקת בנייה בעפרה

הבנייה בשלושה מתחמים בהתנחלות עפרה תופסק עד להחלטה חדשה - כך קובע בית המשפט העליון. בעקבות בקשה שהוגשה, הוציאה השופטת מרים נאור צו הפסקת בנייה ארעי ביישוב. לטענת העותרים, בתים פרטיים נבנו על קרקע המיועדת למבני ציבור. ח"כ בן ארי: "המדיניות הגזענית של בג"ץ נגד יהודים שוללת את זכות קיומו של בית המשפט"

צו ביניים להפסקת הבנייה בעפרה (AP)

בית המשפט העליון הוציא צו ביניים להפסקת בנייה ללא היתרים בהתנחלות עפרה. בעקבות הצו, תיעצר זמנית בנייתם של עשרות מבני מגורים שנבנו על קרקע המיועדת למבני ציבור, זאת עד להחלטה חדשה של בית המשפט.

השופטת מרים נאור קיבלה את בקשת העותרים ונתנה צו להפסקת הבנייה בשלושה מתחמים מרכזיים ביישוב, עד שייערך דיון בנושא. בנוסף, הודיעה השופטת כי לא תוכל לקבל החלטה בנוגע להריסת המבנים שנבנו עד כה מכיוון שלא התקבל תצהיר בעניין.

"עשרות המבנים אשר נבנו במהלך השנים ביישוב עפרה, באין מפריע ובאין פיקוח בשנים האחרונות, נבנו תחת עינן הפקוחה של הרשויות, וחרף זאת לא נמנעה השלמתם ואכלוסם", נכתב בעתירה. "כזכור, הבנייה כולה נעשתה בהעדר תכנית מתאר להתנחלות ובהעדר שטח שיפוט מוגדר ליישוב, דבר המנוגד לדין החל באזור".

ח"כ בן ארי: מדיניות גזענית של בג"ץ

עו"ד תאופיק ג'בארין, המייצג את העותרים, אמר לחדשות 2 באינטרנט לאחר ההחלטה כי "עפרה היא התנחלות בלתי חוקית. לאף בית אין היתר בנייה שם", טען. 

"ביקשנו מהמדינה לאכוף את החוקים על הבתים האלה", מסביר ג'בארין. "אם היא לא תעשה זאת, המדינה מתרשלת בתפקידה. תושבי עפרה בונים למעשה בניגוד להחלטת משרד הביטחון. לאחר שניתן צו אירעי בעבר להפסקת הבנייה, ביקשנו להרוס את מה שניבנה אך עוד לא התקבלה החלטה".

ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי מסר בתגובה להחלטה: "המדיניות הגזענית של בג"ץ נגד יהודים שוללת את זכות קיומו של בית המשפט העליון. הבנייה הערבית משתוללת בכל אתר ואתר ובג"ץ כרגיל גיבורים על יהודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת