צפו בקבלת הפנים בגיבוש הח"כים בצפת

עשרות מחברי הקואליציה הגיעו לשבת "גיבוש" בצפת, שם הם זכו לקבלת פנים מרשימה עם להקת כלייזמרים מקומית ושחקני תיאטרון. הערב הם יסובו לסעוד בארוחת ערב עם העיתונאי קובי אריאלי, ומחר יתפנו לסיור רגלי ברחובות העיר העתיקה ובבתי הכנסת

עשרות חברי הכנסת שהגיעו ל"גיבוש" במלון רימונים בצפת, זכו לקבלת פנים מרשימה מצוות המלון. מי שהתפעל במיוחד מהאירוע היה ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאף קיבל בשם הממשלה עוגת שוקולד ועליה סמל המדינה. במהלך קבלת הפנים הנעימו את זמנם של הח"כים להקת כלייזמרים מקומית.

מי שקצת פחות התרשמה, הייתה אשת ראש הממשלה שרה, שמחתה בחיוך: "הכל נהדר, אבל מה זה החום הזה?", טענה. בפני חברי הקואליציה הרצה הד"ר אבשלום קור, ובנוסף אליו גם העיתונאי קובי אריאלי שסעד ארוחת שבת עם הח"כים. מחר בשעות הבוקר יסיירו המחוקקים בבתי הכנסת העתיקים בצפת ובשחזור קרבות תש"ח. כמובן, כל הסיור יהיה במרחק הליכה מהמלון, כדי להקפיד שלא לחלל את השבת. מי שלא יצטרף לסיור הוא ראש הממשלה נתניהו, וזאת מטעמי אבטחה.

אבל, למרות הגיבושון, לא שוררת אידיליה מוחלטת בקרב כל חברי הקואליציה. חברי סיעת ש"ס התנו את הגעתם לאירוע רק אם יובטח להם שהאוכל ישא את חותמת הכשרות של "בד"צ בית יוסף". לאחר שקיבלו את מבוקשם, זעמו חברי הכנסת מיהדות התורה, משום שהכשרות עליה הם מקפידים היא בכלל "בד"צ העדה החרדית" והחליטו להחרים את האירוע. אפילו משהובטח להם כי כל אחד יקבל ארוחה עם הכשר לבקשתו, לא פג העלבון והם החליטו להחרים את האירוע בכל זאת.

סלע מחלוקת נוסף הוא הזכות לשבת ליד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה בשולחן, במהלך הארוחות וההפעלות השונות הצפויות לחברי הקואליציה. בשולחן המיוחס אגב, יש מקום רק לשישה זוגות. וכמובן, כל חברי הכנסת והממשלה המשתתפים רוצים חדר עם נוף - אך בעניין הזה קצת קשה יותר לענות על מבוקשם. זאת, בשל העובדה שמדובר באורחים הזקוקים לאבטחה כבדה. מי שאחראי על מיקום הסדרי הלינה הוא השב"כ והוא פועל מתוך שיקולים ביטחוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת