כך מתכוננים לגיבושון של נתניהו

רחובות העיר העתיקה נסגרו, עובדי המלון גזרו על עצמם שתיקה ובתי הכנסת המקומיים נערכים לביקורי האח"מים - כל זאת, לקראת סוף השבוע שיזמו ראש הממשלה ורעייתו לח"כים והשרים. בדקנו מה מצפה להם

כבר שנתיים שחברי הקואליציה נפגשים לא מעט בהצבעות במליאה וסביב שולחן הממשלה, אבל מחר הם יגיעו בנסיבות שונות לגמרי לבית מלון בצפת. במקום תיערך "שבת גיבוש" מיוחדת שיזמו בנימין ושרה נתניהו. הוצאות האירוע יכוסו מכיסיהם, וכל אחד מהח"כים נדרש לשלם 1,000 שקלים עבור סוף השבוע הפוליטי בצפון.

המלון אומנם לא כל כך גדול, אבל בימים האחרונים נערכו אנשים בהכנות דקדקניות לקליטת חברי הקואליציה ב-77 חדרים שילונו בעיר העתיקה של צפת.

בשל מימדיו המצומצים, סביר כי לא כל אנשי הפמליות וצוותי האבטחה יוכלו לשהות בתוך המלון, שסגור לקראת האירוע כבר מאתמול. בסביבותיו נפרסו אנשי שב"כ - והשכנים, שייאלצו במהלך ה"גיבושון" להתמודד עם סידורי אבטחה קפדניים, קיבלו כרטיסים מיוחדים שרק באמצעותם יוכלו להיכנס לרחוב שבו הם מתגוררים.

מה בדיוק מצפה לח"כים בתוככי המלון? פרט זה נשמע בסוד בהוראת משרד ראש הממשלה, ואנשי צוות המלון אכן גזרו על עצמם שתיקה. מבחינה טכנית יותר, ידוע כי במבנה פועלות גם כמה סוויטות מפוארות. בשל כללי האתיקה המחייבים, קיבלה הנהלת המלון הוראה שלא להעניק שום סלסלת שי לאורחים רמי הדרג - ומי שיהיה אחראי לצ'ופרים שהם יקבלו יהיה לא אחר מאשר ראש הממשלה עצמו.

חלק מהתכנית: אבשלום קור וקובי אריאלי

התכנית האמנותית של אנשי הקואליציה תכלול הופעת כלייזמרים, מופע דונה גרציה ובהמשך, בשבת בבוקר, הם יהנו מטיול רגלי ברובע העתיק של צפת שבמהלכו יבקרו בבתי הכנסת העתיקים וייצפו בשחזור קרבות תש"ח. הכל, כמובן, יהיה במרחק הליכה מהמלון - כדי להקפיד שלא לחלל את השבת.

בין לבין, כוללת התכנית האומנותית גם הרצאה של הלשונאי הנודע ד"ר אבשלום קור, ופרט לו ינעים את זמנם של השרים וחברי הכנסת מסיעות הקואליציה גם העיתונאי קובי אריאלי. המטרה, כאמור, היא לערוך גיבוש בקרב חברי הקוליאציה ובני/בנות הזוג - וגם לחזק את העיר צפת - שמדורגת נמוך מאוד מבחינה סוציו-אקונומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת