"ישראל יכולה להפוך למעצמת סייבר עולמית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהודיע בחודש שעבר על הקמת מערך סייבר לאומי, נשא הבוקר דברים בנושא בכנס באוניברסיטת ת"א. נתניהו הציג את יעדו להפוך את ישראל לאחת מ-5 המדינות המובילות בעולם בתחום הסייבר והדגיש את החשיבות הביטחונית והלאומית להפיכתה של ישראל למעצמה מובילה טכנולוגית במאה ה-21. צפו בדברים

באוניברסיטת תל אביב נערך הבוקר כנס בנושא לוחמת סייבר - אתגרים בזירה העולמית, המדינית והטכנולוגית. ראשון הנואמים בכנס היה ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהודיע בחודש שעבר על הקמת מערך סייבר לאומי. המסר המרכזי של נתניהו: ישראל יכולה וצריכה להפוך למעצמה עולמית בתחום הסייבר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את נאומו בהבהרת החשיבות הרבה שהוא רואה בתחום הסייבר ואת היעד שהוא מציב לישראל: "אנחנו חייבים להפוך להיות גורם משמעותי בתחום הסייבר העולמי", לדברי רה"מ. "אנחנו חייבים את הדבר החשוב לביטחוננו והוא חשוב גם למיצובה של ישראל כמדינה מובילה במאה ה-21. אף על פי שהתחום איננו מדויק, אנחנו חייבים להיכנס אליו בצורה מאוד ברורה".

"אנחנו במציאות אדירה שמשתנה בקצב מסחרר כשהעתיד שייך ליזמים גם מבחינת בני האדם כבודדים, גם מבחינת חברות וגם מבחינת מדינות. מה שהשגנו עד היום לא פותר אותנו ממה שאנחנו צריכים להשיג להבא", המשיך ראש הממשלה בנאומו ופירט את התחומים העיקריים בהם בכוונתו להתמקד: "יש שלושה מוקדים - ביטחוני תעשייתי והאקדמי-מדעי. השילוב של שלושת המוקדים הללו במשולש אחד שקודקודיו מזינים זה את זה, יכול לתת לנו יתרת כוח. יש לנו פה הזדמנות לייצר מהלך ומאמץ שיכול להזניק את ישראל גבוה למעלה".

נתניהו גם התייחס להמלצות שחלקן הועברו בממשלה וחלקן עוד צפויות להעלות לדיון: "בשלב ראשון מדובר בהשקעה של 400 מיליון שקל. בנוסף, נצטרך לעשות הקלות מסוימות לתעשייה. נצטרך לשמור על ייחודיות מידע והאפשרות לייצא מוצרים ושירותים. אנחנו מבינים שלא נגדל ולא נהפוך לגורם משמעותי, אם לא נעשה הקלות בתחום של ייצוא. אנחנו גם נצטרך לטפל בדינים של התחום ולקדם את כוח האדם שהתחום הזה ידרוש בשנים הקרובות".

את דבריו סיים ראש הממשלה בהדגשת המסר והיעד העיקרי שלו: "לישראל יש יתרונות מובהקים ואנחנו יכולים להמשיך ולהתקדם במהירות. אין לנו פריבילגיה לשבת ולחשוב לאט, אנחנו מוצאים את הנישות שלנו וזזים לשם מהר. מדינת ישראל, על הפוטנציאל שלה ועל ניצוצי הגאונות שלה היא מדינה שיכולה להפוך לאחת מחמש מעצמות הסייבר המובילות בתחום בעולם כבר בשנים הקרובות, זה היעד שלנו ואני משוכנע שנשיג אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת