ח"כ גלאון הבריחה את דגל הגאווה לכנסת

חברי הכנסת ציינו היום את כנס הגאווה השנתי במשכן. למרות ניסיונות המפלגות החרדיות לבטל את אירועי היום, 18 חברי כנסת לקחו חלק בכנס. דרמה נרשמה משום שמאבטחי הכנסת סירבו לאשר את הכנסת דגל הקהילה, משום שמדובר ב"חומר תעמולה פוליטי" - אבל הח"כית ממרצ הבריחה את הדגל בתיק שלה

מהומה בכנסת סביב כנס הגאווה השנתי: חברי כנסת, אישי ציבור וחברי הקהילה הגאה לקחו היום חלק בכנס השנתי שנערך במשכן. דרמה נרשמה סביב הסירוב להכניס דגל גאווה לכנס - שהוברח בסוף בתיקה של ח"כ זהבה גלאון ממרצ.

אנשי משמר הכנסת מנעו ממארגני כנס הגאווה להכניס למשכן את דגל הקהילה ההומו-לסבית, בטענה שמדובר ב"חומר תעמולה פוליטי". אולם בסופו של דבר, הדגל הוברח פנימה בתיקה של חברת הכנסת זהבה גלאון שאינה מחויבת לעבור חיפוש. דובר הכנסת מסר בתגובה כי באירועים מסוג זה נהוג לתאם מראש הכנסת חומר ודגלים, ולא כך היה במקרה זה.

"מאבק של החברה הישראלית כולה"

כנס הגאווה נערך ביוזמת ח"כ ניצן הורוביץ ממפלגת מרצ, והתקיים כמתוכנן, זאת למרות קריאות של חברי כנסת חרדיים ליו"ר הכנסת למנוע את קיומו. בכנס נרשם מספר שיא של חברי כנסת: 18 ח"כים מסיעות שונות, בהם יו"ר הכנסת רובי ריבלין ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני.

בכנס השתתפו ראשי ארגוני הקהילה הגאה בישראל ודמויות בולטות בקהילה, בהן הזמר עברי לידר ואיילה כץ ששכלה את בנה ניר ברצח בברנוער בתל אביב.

"האפליה המפורשת בחוק כלפי הקהילה הגאה בולטת במיוחד בכל הנוגע לזוגיות, הורות והקמת משפחה", אמר ח"כ הורוביץ במהלך האירוע. "זהו מאבק של החברה הישראלית כולה, הסובלת משסעים עמוקים והקצנה הולכת וגוברת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת