אלפי משתתפים בהפגנת השמאל בת"א: כן למדינה פלסטינית

רבבות צעדו הערב לרחבת מוזיאון תל אביב, שם קיימו עצרת הקוראת להקמת מדינה פלסטינית. רבים נשאו דגלי אש"ף ושלטים בהם נכתב "כן לשלום". ח"כ חנין: "נתניהו מוביל לאסון - אסור ללכת אחריו לשם"

כמעט עשרת אלפים בני אדם הגיעו הערב לצעדה ולעצרת במרכז תל אביב בקריאה להקמת מדינה פלסטינית באירוע שנקרא "ישראל אומרת כן למדינה פלסטינית".

רבים מהמפגינים, עם נציגות בולטת למפלגות חד"ש ומרצ, הגיעו עם דגלי אש"ף. בנוסף נשאו שלטים בהם נכתב "כן לשלום" ו"יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים".

תחת הסיסמה "נתניהו מוביל לאסון מדיני" אמרו המארגנים כי נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני שני בתי הקונגרס האמריקני בוושינגטון דחף אותם ליזום את ההפגנה. מול אותם אלפי מפגינים עמד קומץ מפגינים מהימין שקרא להם "בוגדים" וכן צעק "כהנא צדק".

ח"כ דב חנין (חד"ש) שנאם הערב בהפגנת האופוזיציה אמר, כי: "מחנה השלום חוזר לזירה למאבק הגורלי בתולדותינו. אזהרות ראשי מערכות הביטחון מסכנותיה של מלחמת חורבן נוראה רק מחדדות את הצורך להיאבק על החלופה". הוא תקף בחריפות את ראש הממשלה ואמר: "אנחנו אומרים הערב לציבור הישראלי: נתניהו אכן מוביל לאסון - אסור ללכת אחריו לשם. יש דרך אחרת, שלום של שתי מדינות ושתי בירות בירושלים הוא לא רק חיוני. הוא גם אפשרי".

ח"כ מוחמד ברכה יו"ר חד"ש, אמר כי "צעקת ההמונים היום בתל אביב היא הקול השפוי בישראל. על העולם לדעת שיש קול אחר במדינה הזו שמתנגד לממשלת הדמים של נתניהו. צעקת ההמונים היום היא צעקת אמת נגד המשך הכיבוש והדיכוי, נגד מדיניות ההרפתקה של ממשלת נתניהו, ברק וליברמן באזור ולמען עתיד של שלום לנו ולדורות הבאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק