דיון חגיגי נערך בכנסת לרגל יום ירושלים

מליאת הנסת ערכה ישיבה חגיגית לציון יום ירושלים ה-44, בדיון נאמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני וחברי כנסת בכירים נוספים. בערב: הטקס הממלכתי בגבעת התחמושת

44 שנים חלפו מאז אוחדה ירושלים, ובעיר הבירה מתוכננים היום שורה של אירועים לציון היום ההיסטורי, כשברקע חשש מהפרות סדר. במהלך היום צפויים שלל טקסים, אירועים וסיורים ברחבי העיר. בצהריים התקיים בכנסת דיון חגיגי במליאה בסימן יום ירושלים, אותו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

במהלך הישיבה נשא דברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהבטיח להמשיך ולפתח את הבירה. "ירושלים משנה את פניה במהירות", אמר נתניהו וסיפר על השינוי שצריכה לעשות הרכבת הקלה בעיר. במהלך דבריו התפרץ ח"כ מיכאל בן ארי שטען כי יש להמשיך לבנות בירושלים.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני אמרה בנאומה כי "ירושלים היא חלק מהעבר ההווה והעתיד של עם ישראל כולו, לא רק של חלקו. אין ואסור לייצר חלוקה או דרגות שונות לאהבת ירושלים, במיוחד בעת שיש מי שמצרף סימני שאלה סביב ירושלים כבירת ישראל, סימני שאלה שגדלים דווקא מול ריבוי ההתייחסות אליה".

הח"כים מעבירים שיעורי ציונות

לאורך היום התנדבו ח"כים ובכירים בעיריית ירושלים להעביר שיעורים בבתי הספר בירושלים בנושא ציונות, מנהיגות ומצוינות.

בשעה 17:00 יתקיים טקס הזיכרון הממלכתי בגבעת התחמושת לציון שחרור ירושלים, במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרים, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, המפכ"ל יוחנן דנינו והמשפחות השכולות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק