נתניהו: "ירושלים חוברה לה יחדיו ולא תחולק שוב"

"ישנו קשר ארצי בין העם לירושלים, קשר שחבוי מתחת לאדמה אבל הוא הולך ונחשף", כך אמר הערב רה"מ נתניהו בנאום לרגל יום ירושלים בישיבת מרכז הרב. "אנו זקוקים להמשך בנייה", הוסיף. הרב דב ליאור: "עם הפראיים האלה לא יהיה שלום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לנאום בישיבת מרכז הרב בירושלים, לציון יום ירושלים וציון 44 שנים לשחרור העיר. את דברי ראש הממשלה העברנוים בשידור חי כאן באתר.

"הייתי מעבר לים והגיעה אליי תמיכתם", אמר נתניהו. "ביקשתם לחזק אותי ועשיתם זאת. אנחנו במאבק גדול אבל יש לנו גם הישגים גדולים. לפני 44 שנים החזירו חיילי צה"ל את עטרתה של ירושלים למקומה הראוי. חזרנו לירושלים כבנים ובונים". הוא הוסיף: "ישנה תנופת בנייה ויש להמשיך בה".

בנאומו הדגיש ראש הממשלה את "הקשר הארצי בין העם לירושלים, קשר שחבוי מתחת לאדמה אבל הוא הולך ונחשף". הוא סיכם את הנאום: "בשנה הבאה בירושלים הבנויה - יותר!".

לפני נתניהו עלה לדוכן הנואמים יו"ר הכנסת רובי ריבלין, שאמר כי "ישראל זה חברון, איתמר וירושלים". במקום נוכחים גם חברי הכנסת אורי אריאל ומיכאל בן ארי. הרב דב ליאור נאם ותקף: "עם הפראיים האלה לא יהיה שלום. אין מקום לשום ישות בארץ ישראל חוץ מלעם ישראל". הוא הוסיף, "הלוואי שנזכה שראש הממשלה יכריז על החלת הריבונות על כל ארץ ישראל".

בשנת 2008 אירע בישיבה פיגוע טרור רצחני, בו נרצחו שמונה תלמידים ונפצעו עוד תשעה. המחבל עלא הישאם חוסיין אבו דהיים מהכפר ג'בל מוכבר במזרח ירושלים נכנס לישיבה עם טלוויזיה בידו, בה היה מוחבא רובה קלצ'ניקוב. הוא עלה במדרגות וירה לכל עבר. כ-15 דקות לאחר תחילת האירוע, ירו בו למוות הרב יצחק דדון וסרן דוד שפירא, קצין צה"ל המתגורר בסמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת