נתניהו במגדל דוד: "על העולם לדעת שאנו נאמנים לירושלים"

ממשלת ישראל התכנסה היום לישיבה מיוחדת לרגל יום ירושלים. ראש הממשלה שיגר מסר ברור לנשיא אובמה: "ירושלים היא אחד מיסודות האחדות של עם ישראל". את האווירה החגיגית לא חלקו בני משפחתו של גלעד שליט, שהתייצבו מול החומות ומחו על הקיפאון במו"מ - ערב ציון 1,800 יום לנפילתו בשבי: "גלעד נושא בעול כבר חמש שנים"

נתניהו במגדל דוד, היום (עמוס בן-גרשום, לע"מ)

לרגל אירועי יום ירושלים ביום רביעי הקרוב, לציון 44 שנים לאיחוד הבירה, עורכת הבוקר הממשלה את ישיבתה השבועית במגדל דוד. בדיון, שנערך כמה ימים אחרי התחייבותו של נתניהו לפני חברי הקונגרס האמריקני לשמור על אחדותה של הבירה, אמר ראש הממשלה: "ירושלים היא אחד מיסודות האחדות של עם ישראל. חשוב שהעולם יידע שאנו נאמנים לירושלים".

"לפני 44 שנים אוחדה העיר, ואנחנו חזרנו למחוזות אבותינו", לדברי נתניהו. "מאז פרחה ירושלים, גם במרכזה וגם בערים שמסביב לה. היום אנחנו מחזקים את אושיותיה ומסייעים לתושביה. "הממשלה תקבל היום החלטות להשקיע כ-400 מיליון שקלים במענקי לימוד, חיזוק אתרי מורשת חשובים, ביו-טכנולוגיה ועוד".

"משמעות החלטות הממשלה הינן השקעה של מאות מליונים לחיזוק כלכלת ירושלים ולהפיכתה למרכז עולמי של ביו-טכנולוגיה", הוסיף רה"מ. "הממשלה והעם מחויבים כאחד לבניין ירושלים – לב האומה, והמחויבות הזאת לירושלים שחוברה לה יחדיו, היא אחד מיסודות האחדות של עם ישראל".
 
מסר לאובמה ולליגה הערבית

דבריו של נתניהו אודות ירושלים באו ימים ספורים אחרי שסיים את ביקורו בארצות הברית. אתמול, על רקע הדברים, התכנסו בקטאר ראשי הליגה הערבית והחליטו לתמוך בכוונתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לפנות לאו"ם בספטמבר, בבקשה להכיר במדינה פלסטינית. ראשי המדינות החליטו כי "על האו"ם להכיר במדינה פלסטינית בגדה המערבית וברצועת עזה, כשמזרח ירושלים היא בירתה". הליגה הערבית אף תפנה לאו"ם בבקשה להעניק לפלסטין חברות באו"ם.

שעות לפני כן אמר אבן מאזן לפני נציגי הליגה כי "אין בסיס משותף" למשא ומתן עם ראש הממשלה נתניהו וכי פנייה לאו"ם בבקשה להכרה במדינה פלסטינית נותרה האפשרות היחידה. אבו מאזן דחק בליגה הערבית לסייע לפלסטינים, אם הצעד של הכרה חד צדדית במדינה פלסטינית בספטמבר יגרור סנקציות. לדבריו, אם ייפתח מו"מ בתנאים המקובלים על הפלסטינים - הפנייה לאו"ם תימנע.

למרות הדברים הנחרצים, אמר בסוף השבוע נשיא עצרת האו"ם ג'וזף דייס כי ללא המלצה ממועצת הביטחון, נראה כי לא תוכל הרשות הפלסטינית להצטרף לאו"ם כחברה מן המניין - בהתחשב בעובדה שארצות הברית תטיל, ככל הנראה, וטו על מהלך שכזה.

משפחת שליט מפגינה בחוץ: "דבר לא משתנה, רק הדיבורים"

ואולם, מי שהעיבו על הרוח החגיגית שאפפה את ישיבת הממשלה היו הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, שערכו הפגנת מחאה על הקיפאון במגעים לשחרורו של בנם מול הדיון במגדל דוד. מחר יציינו בני המשפחה 1,800 ימים לנפילתו של גלעד בשבי.

אביו של גלעד, נועם שליט, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "לצערנו לממשלת ישראל אין שום מנופי לחץ על חמאס ולכן הם לא ממהרים לשום מקום ולא לחוצים לסכם עסקה. שום דבר לא משתנה, רק הדיבורים וההצהרות. גלעד ממשיך לשאת בעול כבר חמש שנים, ואף אחד אחר לא מוכן לא להתחלק בו איתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת