תוצאות העימות עם אובמה: נתניהו מתחזק בדעת הקהל

סקר חדשות 2 קובע כי לו היו הבחירות נערכות היום, היה הליכוד עולה ל-34 מנדטים, בעוד קדימה הייתה הופכת למפלגה השנייה בגודלה - עם 29 מנדטים בלבד. העבודה נשארת עם 8 מנדטים וישראל ביתנו עם 14. נתניהו מוביל על לבני גם באהדת דעת הקהל, כש-38% קובעים כי הוא המתאים ביותר לתפקיד רה"מ

בא לחזק - ויצא מחוזק: ראש הממשלה בנימין נתניהו זוכה לעלייה באהדת הציבור הישראלי כלפיו - כך מעלה סקר מיוחד של חדשות 2 ומכון "שריד", כפי שפורסם הערב במהדורה המרכזית.

על פי ממצאי הסקר, 38% מהציבור חושבים כי ראש הממשלה הוא הראוי ביותר לתפקיד, בעוד שיו"ר האופוזיציה ציפי לבני מקבלת 35% בלבד, ומאבדת את ההובלה שלה זכתה בעבר.

עוד מעלה סקר חדשות 2 כי לאחר ביקורו המדיני של נתניהו בארה"ב, עולים גם אחוזי בתמיכה בליכוד, שאם היו הבחירות נערכות היום, היה מקבל 34 מנדטים, כך לפי תוצאות המדגם. המפלגה השנייה בגודלה לפי הסקר היא קדימה, עם 29 מנדטים. בתקופת שיא משבר הדלק הצליחה קדימה לעקוף את הליכוד, אך כאמור, הביקור המדיני טרף את הקלפים.

המפלגה השלישית בגודלה לפי ממצאי הסקר היא ישראל ביתנו, שזוכה ל-14 מנדטים. מפלגת העבודה שומרת על כוחה היחסי נכון לעכשיו בכנסת עם שמונה מנדטים.

הסקר מעיד על התחזקות של נתניהו אישית על לבני ועל אף שעוד מוקדם להסיק זאת, ניתן להניח כי העימות עם ארצות הברית רק חיזק את ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת