ברק נגד נתניהו: נאום אובמה - טוב לישראל

שר הביטחון הגיע לתכניתנו "פגוש את העיתונות" ובריאיון מיוחד התייחס למה שנראה כמו משבר בין נתניהו לאובמה. "כשיסתיים הביקור הפגישה תראה הרבה פחות דרמטית", אמר. הפרשנות שלו לדברי אובמה: דיון על גבולות, לאו דווקא 67. עוד אמר: יש אינטרס לדון עם הפלסטינים

כמעט שעתיים ישבו אתמול נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראש הממשלה בנימין נתניהו - לפגישה שעוד לפני שהתחילה כנראה נועדה להיכשל. הסכמות כמעט שלא היו שם - מחלוקות ועוד איך. שר הביטחון אהוד ברק הגיע לתכניתנו "פגוש את העיתונות" עם תגובה ראשונה למה שנראה כמו משבר עמוק בין שני המנהיגים.

"כשנשמע את הפרטים נגלה שהפגישה פחות דרמטית ממה שנדמה", ניסה ברק בפתח הריאיון להרגיע בנוגע למתיחות בין ישראל לארה"ב.

"אני לא חושב שהנאום של הנשיא היה כל כך גרוע או איום מיידי. אני חושב שטוב שראש הממשלה הפנה את תשומת הלב לכך שאנו מצפים להכרה בגושי ההתיישבות ושהפליטים צריכים להתיישב במדינה פלסטינית. אני לא חושב שהנשיא אמר שצריך לחזור לגבולות 67. הוא אמר שצריך לעשות דיון בגבולות עם התייחסות ל-67", אמר ברק.

לדבריו, "הנשיא הביע את עמדתו ולא את עמדתנו, והיא מפרטת בצורה נוחה לאוזן הפלסטינית את הגבולות אך גם מפרטת את מה שנוח לנו לשמוע מבחינת הכרה בישראל. הנשיא מוחק לגמרי את עניין הקמת המדינה הפלסטינית בספטמבר".

לעצור את הצונאמי המדיני באו"ם

עוד אמר, כי למדינת ישראל יש "מטרה לעצור את הצונאמי המדיני לקראת הדיון בספטמבר באו"ם. עם חמאס אנחנו לא הולכים לדון וכל ממשלה שתקום שם צריכה לקבל את עקרונות הקוורטט עם הכרה במדינה יהודית. אני משוכנע שלמדינת ישראל יש אינטרס לדון בכל הרצינות עם הפלסטינים".

ברק השווה גם בין הנאום של ראש הממשלה בכנסת לזה של אובמה: "אני הקשבתי טוב טוב לנאום החשוב של ראש הממשלה והקשבתי לנאום של אובמה, והמרחק לא כזה גדול. ארה"ב אינה אויב שלנו אלא הידידה הכי טובה של ישראל בעולם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק