סגן שר החוץ: "נאום אובמה חיובי"

"נאומו של הנשיא אובמה הוא חיובי מבחינת ישראל, מאחר שהוא נשאר מחויב למדינת ישראל כמדינה יהודית ואף דרש הסבר מהפלסטינים לגבי הסדר הפיוס עם חמאס", כך אמר היום סגן שר החוץ ח"כ דני אילון באירוע שבתרבות בחולון. באירוע השתתף גם המועמד לראשות מפלגת העבודה עמרם מצנע שאמר: "נתניהו הוא 'פרשן של אימים'"

סגן שר החוץ דני אילון (חדשות 2)

סגן שר החוץ ח"כ דני אילון (ישראל ביתנו) הגיב היום לנאומו המדיני של נשיא ארה"ב ברק אובמה וכינה אותו "חיובי". איילון אמר את הדברים במסגרת אירוע "שבתרבות" בחולון.

"נאומו של הנשיא אובמה הוא חיובי מבחינת ישראל, מאחר שהוא נשאר מחויב למדינת ישראל כמדינה יהודית ואף דרש הסבר מהפלסטינים לגבי הסדר הפיוס עם חמאס", אמר אילון לנוכחים.

אילון הוסיף כי "הנשיא עמד על זכותה של ישראל להגנה עצמית ועל הצורך בגבולות בני הגנה ושימת קץ לתביעות מצד ישראל".

"מנאום אובמה ברור כי לא יהיה כל הסכם כפוי על ישראל וכי המהלך החד צדדי נדון לכישלון", טען אילון. "סוגיית גבולות 67, כפי שהעלה אובמה, היא סוגיה במחלוקת בין ידידים שלא השפיעה בעבר וגם לא תשפיע על עומק הידידות והברית הטבעית בין ישראל לארה"ב", הוסיף סגן שר החוץ. "סוגיית חילופי השטחים צריכה לכלול חילופי אוכלוסיות", סיכם אילון את דבריו.

דובר נוסף היום באירוע היה עמרם מצנע, המועמד לראשות מפלגת העבודה. "אובמה הניח בפנינו מראה שמראה כי אם נמשיך בדרך שאנו הולכים בה כעת נאבד את הפרטנר הכי חשוב שלנו, את האמריקנים". מצנע כינה בדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו "פרשן של אימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק