לבני תוקפת את רה"מ: הסברה אינה תחליף למדיניות

בנאום חריף מול חברי הכנסת תקפה יו"ר האופוזיציה את נתניהו ואת התנהלותו לקראת כוונת הפלסטינים להכריז על מדינה פלסטינית. "הסברה אינה תחליף למדיניות", הדגישה לבני, "האם לשבת באפס מעשה ולזעוק חמס זה ציונות?"

יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני תקפה הערב בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך הדיון במליאה לרגל פתיחת מושב הקיץ של הכנסת.

"נראה שתוך מספר חודשים תוכרז מדינה פלסטינית בשטחי 67 ובין לבין ראש הממשלה נוסע לארה"ב ללא חזון", פתחה לבני והחלה למנות את הכשלים, לטעמה, בהתנהלות נתניהו והממשלה "שלא עומדת בתקן".

יו"ר האופוזיציה ביקשה להשוות בין ראש הממשלה לבין חוזה המדינה בנימין זאב הרצל והצביעה על ההבדלים בין השניים. "הרצל לא רק שחזה את הרעות אלא חזה גם את הפתרון והגה אותו", עקצה ח"כ לבני. "מנהיג לא צריך רק לצפות ולהתריע אלא לחשוב על פתרונות".  

ההבדל בין נתניהו להרצל

"הרצל", המשיכה לבני, "הבין שלא די לכתוב את החזון אלא נדרשת פעילות מדינית ומעשית כדי להוציא אותו לפועל. לא מספיק רק לדבר מות העולם על האנטישמיות ועל הסכנות".

בהמשך דיברה יו"ר האופוזיציה על הדרך בה מתמודד נתניהו עם הכוונה של הפלסטינים להכריז על הקמת מדינה, ולא חסכה בביקורת. "הסברה אינה תחליף למדיניות", הדגישה ותהתה: "האם לשבת באפס מעשה ולזעוק חמס זה ציונות?"

"סיומו של הסכסוף צריך להיות חלק מההסכם עם הפלסטינים", הוסיפה לבני והמשיכה לתקוף: "ראש הממשלה, לצערי, בדרך בה הוא מנהל את העניינים, לא מסוגל לגייס את העולם לאינטרסים הללו. לא ייתכן שישראל תשלם את מחיר החולשה שלך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט